100-річчя Всеукраїнського музичного товариства імені Миколи Леонтовича

Всеукраїнському музичному товариству імені Миколи Леонтовича виповнилося 100 років. Із цієї нагоди у Полтаві відбулася ZOOM-відеоконференція. Її організували Полтавський офіс Північно-східного відділу Українського інституту національної пам’яті, Полтавський національний педуніверситет, Інститут культури і мистецтв Луганського національного університету та обласний осередок Національної Спілки композиторів України. 

Поштовхом же до створення товариства стало зумисне підле вбивство більшовиками «українського Моцарта» - відомого композитора, хорового диригента, громадського діяча, автора славнозвісного «Щедрика» Миколи Леонтовича. Загалом, товариство мало на меті розвиток української національної музичної культури. У плеяді її діячів гідне місце посідають полтавці.

Олександр Лук’яненко, доктор історичних наук, зав. кафедрою культорології ПНПУ ім. В.Г.Короленка

- Головний акцент стояв саме на діяльності наших полтавців, які долучилися до нашого товариства. Це - директор нашого музичного училища Федір Попадич. Це наш відомий хореограф і музикознавець, фольклорист Василь Верховинець. Це - Нестор Городовенко, уродженець Лохвиччини, який доклав багато зусиль до капели «Думка».

Галина Полянська,  музикознавець, доцент кафедри культурології ПНПУ ім. В.Г.Короленка

- Більше тисячі колективів вони створили у перші ж роки свого існування. Там і оркестри, і хори. Все це самодіяльне - і шкільні, й селянські, й робітничі. Зорганізували сім професійних колективів - великих, таких, як «Думка». І вся оця маса давала у народ українську музику. Багато результативного було зроблено для поєднання України мистецтвом.

Стрічка новин