Кременчуцький краєзнавчий музей отримав унікальні речі

Експонати із космосу: Кременчуцький краєзнавчий музей отримав унікальні речі, які місцева мешканка випадково знайшла на смітнику. І вони гарно доповнили виставку, відкриту до Дня космонавтики. Детальніше про це - у наступному сюжеті.

Нещодавно експозиція Кременчуцького краєзнавчого музею поповнилася новими, досить цікавими речами. Наукові співробітники називають їх не інакше, як подарунок з неба. Принесла їх звичайна кременчужанка, кажуть навіть повідомляти свого імені не захотіла. Почалося ж усе із того, що одного разу біля смітника вона побачила пакет.

Алла Гайшинська, директор Кременчуцького краєзнавчого музею 

- Вона заглянула туди, то побачила різноманітні альбоми, фотографії, значки. Все на тему Космосу. Потім з цим приїхала в музей. Каже: «Я не знаю, що з цим робити, та викинути не можу. Це ж наша історія, це – наша пам’ять".

У пакеті, що принесли до музею, світлини та підписи не лише Юрія Гагаріна та Олексія Леонова, а й багатьох інших космонавтів. Згодом з’ясувалося, що кременчужанин, якому належали речі, працював свого часу на космодромі Байконур - секретному об’єкті радянської епохи. 

Алла Гайшинська, директор Кременчуцького краєзнавчого музею 

- Багато фотографій любительських. Тобто, до них є і негативи також. А з іншого боку, можливо, це тому, що це був секретний об’єкт. І тому негативи не можна було виносити, вони збереглися разом із фотографіями. Я вважаю, буде дуже цікаво кременчужанам поглянути на ці експонати.

Автор світлин був інженером-телеметристом в Управлінні вимірювань і математичної обробки, контролював пілотні польоти. Брав участь у підготовці ракет, ракет-носіїв та їх корисних вантажів на технічній і стартовою позиціях, а також у польоті. Мешкав у 1960-1980-х роках із сім’єю у селищі Ленінське поблизу космодрому Байконур. 

Алла Гайшинська, директор Кременчуцького краєзнавчого музею 

- Ми знаємо, що прізвище його Струков. Дружину його звали Надія. Є фотографія родинна. Такий у військовій формі симпатичний чоловік. Зараз ми і звернулися до кременчужан: можливо хтось розповісти про людину трохи більше.

А ще на виставці до Дня космонавтики представили особисті речі космонавта Олексія Леонова, який першим вийшов у відкритий Космос. Саме він у 1953-1955 роках навчався в Кременчуцькій військовій авіаційній школі початкового навчання льотчиків (зараз це - Кременчуцький льотний коледж). У 1960 році був зарахований до першого загону радянських космонавтів. А у 1967 році став Почесним громадянином Кременчука.

Ірина Соколова, заступниця директора Кременчуцького краєзнавчого музею 

- Наш музей продовжує працювати для відвідувачів. Але у нас у музеї масковий режим, вихідний день – середа і екскурсії ми. на жаль, не приймаємо. Ця виставка триватиме до 25 квітня.

Стрічка новин