Привласнення майже 100 тонн дизельного пального – на Полтавщині судитимуть 26 осіб

Привласнення майже 100 тонн дизельного пального – на Полтавщині судитимуть 26 осіб

Дизельне пальне транспортували на автозаправні станції, розташовані на території Полтавської області, де реалізовували населенню.

Полтавською обласною прокуратурою направлено до суду для розгляду по суті обвинувальний акт стосовно 26 учасників групи за фактом привласнення та пособництва у привласненні чужого майна, яке було ввірене особам, вчинених організованою групою, в особливо великих розмірах, а також організації складання та використання завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують факти, що мають юридичне значення (ч. 5 ст. 191, ч ч. 2, 3, 4 ст. 358 КК України).

За даними слідства, працівники одного зі структурних підрозділів Акціонерного товариства «Укргазвидобування» привласнювали дизельне пальне, що виділялося товариством для функціонування технологічного транспорту та спеціальної техніки. У подальшому з метою приховування злочинної діяльності працівниками складалися та використовувалися завідомо неправдиві офіційні документи щодо заправки та використання пального при виконанні робіт: транспортні накладні, відомості на відпуск нафтопродуктів, звіти водіїв.

Дизельне пальне транспортувалося на автозаправні станції, розташовані на території Полтавської області, де реалізовувалося населенню. Кошти, отримані від продажу, розподілялися між учасниками протиправної схеми.

Таким чином, упродовж 2018-2019 років члени групи привласнили майже 100 тонн  дизельного пального, спричинивши товариству понад 830 тис грн збитків.  

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося Управлінням Служби безпеки України в Полтавській області, повідомляє пресслужба Полтавської обласної прокуратури.

Стрічка новин