В Україні кількість робочих місць скоротилася на 672 тисячі

За даними Держстату, у 2020 році в Україні кількість робочих місць скоротилася на 672 тисячі. Про це у Facebook повідомив ексзаступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Павло Кухта. Яка в загальному ситуація по Україні та на Полтавщині з кількістю робочих місць? Що про цифри говорять економісти розповість Анна Ружін. 

У 2020 році втратили 672 тисячі робочих місць у порівнянні з 2019. Зайнятість 2019 року: 16668 тисяч осіб. Зайнятість 2020 року: 15996 тисяч осіб. Про це написав ексзаступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Павло Кухта.

За його словами, Укрстат враховує певну оцінку неформальної зайнятості, проте найімовірніше вона дещо консервативна, особливо в частині тимчасових робітників, низькооплачуваного фрілансу тощо. Ймовірно, реальні цифри вище. 

За інформацією Центру Разумкова: 

Рівень безробіття зріс з 8,5% до 9,9%. Чисельність безробітного населення становила 1,6 млн. осіб. Зокрема, 17% робочої сили на піку карантину перебували у стані прихованого безробіття – зайнятість цих людей була зменшена або вони перебували в неоплачуваній відпустці.

Олександр Хмелевський, кандидат економічних наук, незалежний експерт 

- Причиною такої тенденції полягають у падінні української економіки, яка вже, на жаль, триває близько 30 років. На певних етапах відбувається невеличке зростання, але потім все одно падіння продовжується. Економіка скорчується, скорочується кількість робочих місць. І щоб вийти з тиакої негативної тенденції потрібні досить важливі заходи. 

За словами Олександра Хмелевського в 2020 році впав попит на українську експортну продукцію, зокрема метали. Через локдауни частина бізнесу розорилася. Люди втратили роботу та засоби існування. Впав попит. Засоби стимулювання економіки, які вживав Уряд, виявилися неефективними. А в 2021 році, незважаючи на прогнози влади, економіка продовжує падіння, а безробіття зростає. Епідемія також має негативний вплив на економіку.

Директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва зазначила, на Полтавщині ситуація складається наступним чином: 

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості

- Якщо в минулому році ми мали 39 тисяч безробітних, майже 39, то на сьогодні у нас 40,8 тисяч безробітніх. Головним критерієм, який є оцінкою в умовах карантину, зміни ринку праці, є чисельність працевлаштованих безробітніх. За 4 місяці минулого року було працвлаштовано 9 тисяч 375 безробітних. 

На сьогодні в області працевлаштовано 8 тисяч 779 осіб. За п'ятницю, 9 квітня було працевлаштовано за день 130 осіб. Катерина Клавдієва додала: наразі активно почало працювати сільське господарство, повертаються люди на будівництво, знаходять робочі місця і в містах, хоча ситуація може змінюватися у зв'язку з карантинними обмеженнями. І це може впливати на ринок праці. Проте, якщо порівнювати цифри з минулим роком на Полтавщині прослідковується позитивна динаміка. 

Стрічка новин