Полтавська облрада підтримала ініціативу голови ОДА про відновлення ансамблю Круглої площі

Полтавська облрада підтримала ініціативу голови ОДА про відновлення ансамблю Круглої площі

Полтавська облрада підтримала ініціативу Голови ОДА щодо передачі історичних пам’яток у центрі міста на баланс області для відновлення й створення військового ліцею та малої опери

У п’ятницю, 9 квітня, на засіданні сесії Полтавської обласної ради депутатський корпус підтримав ініціативу очільника області Олега Синєгубова та ухвалив відповідне рішення щодо намірів прийняти будівлю Дворянського зібрання (екскінотеатр імені Котляревського) та Петровський полтавський кадетський корпус на баланс області для подальшого відновлення зруйнованих пам’яток архітектури.

Обласна влада планує перенести в Будівлю дворянського зібрання Полтавський симфонічний оркестр та збудувати глядацьку залу на 500 місць.

«На жаль, ми вже маємо негативний досвід, коли в будівлі колишнього кінотеатру Котляревського розташовувались нічні клуби, кафе, караоке. Ми не проти бізнесу, але ця будівля не була для цього пристосована ні технічно, ні історично. Результат побачила вся країна – архітектурна пам’ятка зруйнована. І бюджет Полтави самостійно не потягне відновлення об’єкту. Наше бачення – в будинку Дворянського зібрання має бути мала опера», – зазначив Олег Синєгубов.

Кадетський корпус же зараз перебуває у власності Державної судової адміністрації (ДСА). Олег Синєгубов підкреслив, що коштів на 2021 рік для відновлення будівлі й створення Палацу правосуддя в ДСА немає. Тому є пропозиція повернути Кадетському корпусу історичне призначення – відреставрувати й відкрити навчальний заклад – військовий ліцей для дітей 8-11 класів.

«Ми провели перемовини з Офісом Президента, Міносвіти, Мінкультом, Міноборони, щоб спільно створити навчальний заклад. Ми маємо підтримку на рівні вищого керівництва держави. Проєкт матиме й соціальну складову — у закладі навчатимуться діти військовослужбовців, діти-сироти», – повідомив голова Полтавської ОДА.

На переконання голови Полтавської облдержадміністрації, обласний центр має всі шанси повернути своє унікальне історичне обличчя. Для цього власники архітектурних пам’яток – Полтавська міська територіальна громада й Державна судова адміністрація мають піти на зустріч й ухвалити аналогічні рішення щодо передачі будівель на баланс області. Після цього голова ОДА зможе залучити фінансову підтримку з державного бюджету для реставраційних робіт.

Олег Синєгубов також додав, що область хоче реконструювати й ще одну будівлю ансамблю Круглої площі – Будинок генерал-губернатора, де раніше розміщувалися профспілки, а наразі теруправління ДБР. Голова ОДА під час презентації Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки повідомляв, що у планах — відкрити у цій будівлі балетну школу та школу танців.

«Я переконаний, що жителі Полтави заслуговують на гарний центр міста – без хаотичних забудов, без руїн. У цьому питанні маємо підтримку держави, Президента. І чекаємо кроків у відповідь від балансоутримувачів зруйнованих пам’яток архітектури», – резюмував очільник області.

Стрічка новин