На сесії облради депутати розглянули 50 питань

Сьогодні у Полтаві відбулося друге пленарне засідання четвертої сесії Полтавської облради восьмого скликання. На ній розглянули понад 50 різноманітних та досить важливих для полтавської громади питань порядку денного та додаткових питань. Зокрема, депутати проголосували і погодилися прийняти у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області будинки колишнього Полтавського Кадетського корпусу та Дворянського зібрання, більш відомого в місті, як кінотеатр Котляревського. Сергій Блавацький – далі.

Годину депутати не могли перейти до розгляду питань через блокування трибуни окремими їх колегами. Але останнім це не вдалося. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Хаосу не буде. Так, дещо ситуація загострилася. Я попросив депутатів від різних фракцій не з’совувати стосунки в спосіб взаємних образ. Це не правильно, як би ми не ставилися один до одного, потрібно після засідання потиснути один одному руку і говорити про те, що нас об’єднує, а не роз’єднує.

За словами голови облради Олександра Біленького, згідно законодавства, позачергова сесія може бути оголошена за добу до дати її проведення, що було зроблено відповідним розпорядженням та навіть раніше - ще в середу.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Якби все залежало від облради і нашого виконавчого апарату - це одна історія, але ми пов’язані взаємовідносинами з виконавчими органами, ОДА, і в них часто виникають ситуації, коли потрібно реагувати оперативно. І вони звернулися до нас, ми – до голів фракцій.

Така оперативність спрацювала - 15 мільйонів в рамках змін до обласного бюджету були спрямовані на виконання Ковідної програми, що вкрай важливо зараз, коли ситуація із захворюванням на коронавірус на Полтавщині загострилася.

Саме цій темі, ситуації з вакцинацією в області, була приділена значна увага.

Віктор Лисак, директор Департаменут охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Полтавська область, ми отримали 19 тис. 300 доз і займаємо 5-те місце по щепленню після Києва, Дніпропетровської. Львівської, Київської областей. Використано 16 тис. 912 доз на ранок на сьогодні.

Прийняли депутати звернення до Президента України та Прем’єр-міністра щодо ціни на природний газ та передачі газорозподільних мереж у комунальну власність.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Ми вважаємо, аби держава роз’яснила нам права громад на газопроводи середнього та низького тиску, які будувалися за кошти громад, кооперативів, а потім були передані в постійне користування газорозподільчим компаніям – чому так сталося, яке буде прийняте рішення і які будуть наслідки.

До речі, аби підтримати саме це звернення, прийшли перед сесійним засіданням представники громадськості.

Взагалі голосування за всі питання відбулося з переважною більшістю голосів та було результативним. Зокрема, 92 мільйони гривень додатково надійшло до обласного кошторису. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- По програмі місцевого самоврядування виділення депутатських коштів по програмі розвитку громад. Тобто, цими коштами депутати в подальшому можуть оперувати, щоб обіцянки, які були під час виборчих компаній, або настанови від мешканців області були реалізовані. Це лише 13 млн. всі інші кошти будуть виділені по піврічному перевиконанню. 13 млн. це сміттєвози, по програмі 2020 року нереалізованій по спів фінансуванню з громадами вони якраз будуть і замовлені, проведено тендер. І вісім громад отримають цю спецтехніку. Філармонія 7 млн. до кінця ремонту на 24 серпня ми повинні відкрити вже відреставровану філармонію.

Тож додаткові бюджетні кошти спрямують, окрім ковідної програми, на програми розвитку громад, добудову спортивних майданчиків та чимало іншого.

Стрічка новин