Що допоможе батькам зблизитися з дитиною

Що допоможе батькам зблизитися з дитиною

Фахівці під час дослідження мозкової активності батьків і дітей визначили, як їм зблизитися.

Вони радять установити емоційний зв'язок і швидко усвідомлювати прагнення одне одного, пише "Наша мама".

За словами фахівців, людям природа надала здатність синхронізуватися з іншими. Тобто іноді вони ненавмисно починають наслідувати інших - сміятися чи позіхати.

Учені досліджували реакцію мозку, коли 2 людей контактують один з одним у такий спосіб. Використали метод інфрачервоної спектроскопії. Він дає змогу виявити активність мозку під час виконання різних завдань. Дослідники порівнювали між собою кожного учасника. З'ясували, що синхронізація виникає в людей не лише в один і той самий час, але й в одній і тій самій ділянці мозку.

Синхронізація між мозком батьків і дітей зростає, коли родина між собою взаємодіє. Найактивніше це відбувається в моменти, коли батьки грають з дітьми або розв'язують якісь питання, наприклад, головоломки. Водночас мозок мами й дитини синхронізуються сильніше під час розмов. Тому для зближення з дитиною треба частіше розв'язувати спільні проблеми методом гри або спілкування. Це згуртує родину й розвине соціальні, емоційні та розумові здібності.

Вважають, що в дітей, які відчувають жорстоке ставлення, гіршає стан головного мозку. У них зменшуються відділи, які є головними в регулюванні емоцій, розвитку депресії та тривожного розладу. Це може тривати все життя.

Стрічка новин