Чи є зв'язок між аварійністю колектора і ремонтом траси М-03?

На офіційній сторінці Державне підприємство «Агентство місцевих доріг Полтавської області» заявило про необґрунтованість інформації стосовно зв’язку проведення ремонту дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський в межах міста Полтава з несправністю колектора. Що на це говорять у «Полтававодоканал» і на якому етапі ремонт, дізнавалася Анна Ружін.

На офіційній сторінці Державне підприємство «Агентство місцевих доріг Полтавської області» заявляє про необґрунтованість інформації стосовно зв’язку проведення ремонту дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський в межах міста Полтава та несправності колектора «Полтававодоканалу», яку було оприлюднено 2 квітня в інтерв’ю головного інженера «Полтававодоканалу» одному з місцевих інтернет-видань. 

У «Полтававодоканалі» з цього приводу повідомили наступне: 

Ірина Філоненко, прессекретар «Полтававодоканалу»

- Щодо зв'язку ремонту ділянки автотраси Київ-Харків-Довжанський у межах міста Полтави та несправністю каналізаційного колектора, який перебуває на балансі «Полтававодоканалу», то такого зв'язку не існує. У жодному інтерв'ю жодному інтернет-виданню жоден з фахівців «Полтававодоканалу» цього не заявляв.

Тиждень тому активно публікували світлини, де рівчак поблизу траси М-03, навпроти автостоянки, був затоплений. Смердюча водойма утворюється з двох причин: несправний колектор і зруйнована зливова мережа. Наразі все висохло, і від колишнього потопу залишилися лише сліди.

Ремонт колектора по вулиці Київське шосе триває і досі. Його розбили на 4 частини і уклали договори з підрядниками. 

З приводу ділянки, де було затоплення, у «Полтававодоканалі» кажуть: ремонтні роботи продовжуються. 

Ірина Філоненко, прессекретар «Полтававодоканалу»

- Там уже підрядник замінив частину труби і збудував кілька оглядових колодязів. Трубу потрібно продовжити ще на 150 метрів, аби вийти за межі цієї автостоянки. На це потрібно близько 5 мільйонів гривень, і «Полтававодоканал» уже звернувся до ПМР з проханням про виділення відповідного фінансування після завершення ремонтних робіт на оцьому каналізаційному колекторі кілька аварійних ділянок ще лишиться.

Тож загальний метраж колектора буде в робочому стані. Господарсько-побутова каналізація знаходиться на балансі «Водоканалу», а от зливова, по якій течуть талі води, не має організації, яка б її обслуговувала. 

Ремонт траси в межах Полтави розпочався в листопаді 2018 року. Через кілька тижнів довелось призупинити ремонтні роботи через просідання ґрунту. Було проведено лабораторні аналізи ґрунтів та залучено фахівців, враховуючи додаткові витрати. Підрядник Агентства місцевих доріг завершив роботи у вересні 2020 року. Згідно з проектною документацією, всі роботи були виконані у повному обсязі. Разом з тим, робота зливової каналізації та водопропускних труб, які знаходяться у тілі конструктиву об‘єкту, перевірялась і була у відповідності до нормативів. Олексій Басан повідомив: є ряд компаній приватних, які знаходяться у тому районі, куди виходять якраз зливова каналізація, і є варіанти вирішення проблеми. 

Олексій Басан, директор ДП «Агентство місцевих доріг Полтавщини»

- Ми домовилися, якщо нам вдасться, то ми на протязі 2-3 тижнів взагалі вирішимо цю проблему і розчистимо існуючий трубовідвід і вирішимо взагалі цю проблему. Надіюсь, ми зможемо розчистити, адже на сьогодні труба ця забита і це не наша проблема. Ми робимо поточний середній ремонт, а не експлуатаційне утримання цієї дороги.

Стрічка новин