Підприємців не впускають забрати свій товар з ринку

Підприємці не можуть зайти на ринок «Полімпекс». Сьогодні зранку вони зібрались біля зачинених воріт, викликали поліцію. Проте, поговорити з дирекцією віч-на-віч не вдалося. Торговці скаржаться, що не лише не можуть працювати, а й навіть забрати свої закуплені товари зі складу через зачинені ворота нереально. Більше – дізнавалась Аліна Боровик.

Вони виходили на мітинги під стіни облдержадміністрації, перекривали дорогу у центрі Полтави, а потім – трасу Київ-Харків. Вимагали, аби їм дозволили працювати попри карантинні обмеження. Зараз, запевняють, хочуть хоча б забрати свій товар з контейнерів.

Віра Драпак, підприємиця 

- Були ми у Олександра Федоровича Мамая, і він нам сказав, що п’ятниця, субота, неділя – ворота відчинять, і ви будете працювати. Але досі, як ви бачите, ворота зачинені. Ми нічого не требуємо від нього. Просто відчиніть ворота і пустіть нас до нашого товару. Ми не знаємо цілий він, не цілий, що там з ним робиться – ми не знаємо!

За словами Віри Драпак, підприємці безрезультатно стоять перед воротами уже тиждень. Тетяна Мосієць хоче забрати товар з ринку, аби торгувати одягом та взуттям онлайн. 

Тетяна Мосієць, підприємиця 

- Закриті ворота, і нас ніхто туди не впускає. Все інше місто працює, хто по інтернету працює, хто як. Але ми не можемо зайти навіть, товар взяти. У нас теж є сім’ї, які потрібно годувати. Ми не можемо цього зробити, бо у нас нема доступу до нашого майна. Ми уже викликали поліцію, викликали заяви. Навіть якщо мені зателефонує мій покупець, я змушена поцілувати замок і піти додому.

Усередину ринку на перемовини впускають лише кількох людей. Серед них – представник поліції діалогу. Минає близько пів години, правоохоронець повертається до обурених підприємців з роз’ясненнями.

- Другий шанс – це вирішувати у судовому порядку. Так само, як ви вирішуєте. У них є шанс на подання апеляції. Написано близько шести заяв. Дайте, будь ласка, час – ми розберемось з документами.

Напередодні підприємці звертались до міської влади з проханням працювати у п'ятницю та вихідні.

Світлана Маценко, підприємиця

- Ми підписали звернення про те, що ми хочемо працювати, що нас зачинено незаконно і про те, що ми просто просимо, щоб нас відчинили, відкрили. Ці всі підписи відвезли до міськради, зареєстрували документи.

З питаннями, чому підприємців ринку «Полімпекс» не впускають навіть забрати речі з контейнерів та до чого домовився голова територіальної громади Олександр Мамай під час зустрічі з представниками бізнесу, ми звернулись до начальниці пресслужби міської ради Аліни Рябокінь. Відповіді наразі не отримали. Натомість, у міського голови на офіційній сторінці у соцмережі з'явилось відеозвернення.

Олександр Мамай, голова Полтавської територіальної громади

- Місцева комісія з питань ТЕБ та НС вирішила у зв’язку з численними зверненнями підприємців щодо роботи непродовольчих ринків з п’ятниці по неділю, ми підготували відповідне звернення до голови регіональної комісії з питань ТЕБ та НС щодо можливості відновлення роботи непродовольчих ринків на території Полтавської міської територіальної громади.

Тим часом підприємці чекають, поки їм скажуть результи перемовин міської та обласної влад. 

Стрічка новин