Вченим, можливо, вдалося відкрити нову силу природи

Вченим, можливо, вдалося відкрити нову силу природи

На існування нової сили природи вказало поведінка мюонів.

Міжнародна група вчених заявила про те, що їй, можливо, вдалося відкрити нову силу природи, пов'язану з субатомною часткою мюон, повідомляє ДТ з посиланням на ВВС. Разом з тим, поки результати експерименту Muon g-2 не дають підстав однозначно говорити про науковий прорив.

Всі відомі на сьогоднішній день сили можна звести до чотирьох фундаментальних категорій взаємодій: електромагнітної, гравітаційної, сильної і слабкої. Ці чотири фундаментальних сили визначають взаємодію всіх об'єктів і частинок у Всесвіті.

Але, за словами вчених, під час експерименту Muon g-2, який проводили недалеко від Чикаго, їм, можливо, вдалося знайти п'яту силу природи. Британська Рада з науково-технічного устаткування оголосила, що результати експериментів дають вагомі докази існування досі невідомої субатомної частки або "нової сили". Але все ще залишається один шанс з 40 тисяч, що це статистична помилка. Для того ж, щоб відкриття визнала наука, шанс на помилку не повинен перевищувати одного на 3,5 мільйона.

"Ми виявили, що взаємодія мюонів не узгоджується зі Стандартною моделлю. Зрозуміло, що ми всі в захваті, адже це відкриває майбутнє з новими законами фізики, новими частинками і новими, небаченими досі силами", - розповів в інтерв'ю BBC керівник експерименту з британської сторони професор Марк Ланкастер.

Весь світ побудований з частинок розмірами менше атома. Деякі з них складаються з ще більш дрібних частинок, а інші більше не дробляться - це так звані елементарні частинки. Мюони і є такими елементарними частинками.

У ході експерименту Muon g-2 частинки розганялися по 14-метровому кільцю в циркулярному колайдері під впливом потужного магнітного поля. Згідно з відомими законами фізики це повинно приводити до коливання мюонів з певною частотою. Однак фізики виявили, що частота їхніх коливань виявилася вищою за передбачувану.

На їхню думку, це може свідчити про дію сили, раніше невідомої науці. Ніхто не знає точно, що ще, крім впливу на мюони, залежить від цієї нової сили. Теоретики вважають, що вона може бути пов'язана з ще не відкритій субатомной часткою. Ще в минулому місяці фізики, які проводили експерименти на Великому адронному колайдері, відзначали, що отримані результати можуть свідчити про наявність нової частинки і сили. Відкриття п'ятої сили природи могло б дати відповіді на численні загадки Всесвіту.

Стрічка новин