Незвідані туристичні місця Полтавщини

Незабаром розпочинається туристичний сезон, коли приїжджі з інших областей мають можливість побачити десятки визначних місць Полтавщини. Проте, є і такі місцини, про які ще мало хто знає. Наша знімальна група побувала в селищі Шедієве і вже готова показати вам ті краєвиди.

Шедієве – невеличке село Нехворощанської територіальної громади. У 1830 р. тут був великий маєток місцевого пана Лук’яновича, який цікавився мистецтвом. Згідно з місцевими оповідками, влітку 1845 року в гостях у пана особисто був Тарас Григорович Шевченко. 

Олександр Зіньченко, краєзнавець

- Саме на цьому місці, де ми стоїмо, Тарас намалював 3 картини. Це науковцями доведено та ідентифіковано, що саме з цього місця він малював «На Орелі» і зобразив кам’яних баб. Одна з них збереглася, і зараз вона знаходиться в Полтавському Краєзнавчому музеї.

З того часу цю гору місцеві жителі і назвали Тарасовою. Бо з цього місця можна побачити і той лиман, що зарисовував Тарас Григорович, і хутір з житловими будинками, що в долині. Також звідси видно залишки валу української оборонної лінії, яка будувалася в 1731 році. А в 2008 році місцеві тут організували оглядовий майданчик, аби усі, хто до них приїжджає, могли побачити цю неймовірну місцину.

Марина Романенко, спеціаліст по зверненню громадян відділу звернення діловодства виконкому Нехворощанської сільської ради

- Це місце треба було розрівняти, розпланувати. Ми залучили техніку наших місцевих спонсорів (Полтавська газонафтова компанія). Вони нам допомогли, і потім поступово ми це все облаштували. Так воно зараз виглядає. Звичайно, ми ще його озеленюємо, впорядковуємо і надалі хочемо розвивати в туристичному плані, а саме: створити тут і проводити якийсь традиційний щорічний фестиваль, прив’язаний до Шевченкових днів.

Також на горі розташовані 2 символічні камені: «Камінь виходу темних думок» та «Камінь світлих думок». На один сідаєш і просиш вибачення, якщо є за що, а на інший стаєш босими ногами і дякуєш за те, що маєш.

Тож, якщо ви у пошуку натхнення чи гарної локації для фотосесії – вам у Шедієве.

Стрічка новин