На сесії в Лубнах розглядали газові питання

Рішення, яке очікували місцеві мешканці, – про створення комунального газового підприємства – прийнято не було. Це викликало хвилю обурень і протесту. Мітингувальники знову перекривали трасу у двох місцях. Наша знімальна група спостерігала за цими подіями.

8 квітня у Лубнах проходила чергова сесія міської ради. На ній розглядали 96 питань. Останнім було про створення комунального газового підприємства. Але депутати не підтримали його. Пояснюють це непідготовленістю даної пропозиції.

Леонід Симоненко, депутат Лубенської міської ради

- Рішення, яке сьогодні було висунуте на голосування, воно було сирим і неготовим, і не передбачало навіть окремої дорожньої карти і тієї формули, за якою повинно на сьогоднішній день діяти комунальне підприємство, не враховуючи ринок, конкуренцію, яку воно повинно створити у разі його створення.

Віталій Крамаренко, депутат Лубенської міської ради

- Сьогодні ми у сесійному залі практично виконали те, що зробила профільна комісія із бюджетних питань. А нагадаю: члени комісії рекомендували зняти питання, як таке, що не має економічного підґрунтя і потребує додаткового вивчення.

Це викликало хвилю обурень. Протестувальники спочатку пікетували Лубенську міську раду, а потім пішли перекривати трасу. Причому, одразу у двох місцях.

Микола Ащаулов, представник ініціативної групи мітингувальників

- Міська рада не йде нам назустріч і не хоче ніяк створювати наше підприємство лубенське. І тому ми зробили попередню акцію: провели 15-хвилинну акцію на дорозі. Ми хочемо відстояти своє. Ми боремося за своє. І призиваємо всіх людей відстоювати своє. Тільки так ми зможемо побороти оцю олігархію, корупцію, котру терпіти не має вже сил.

Михайло Григорьєв, представник ініціативної групи мітингувальників

- Моя особиста думка, як мешканця Лубенської ОТГ, що хоча б одну із вимог місцеві органи самоврядування змогли б виконати. Але, на жаль, на сьогодні вони лобіюють «Лубнигаз».

Втім, депутати Лубенської міськради переконують, що не відкидають можливості створення комунального газового підприємства. Кажуть тільки: дане рішення слід підготувати належним чином і не приймати поспіхом.

Віталій Крамаренко, депутат Лубенської міської ради

- Ні, депутати від цього не відмовляються. Сьогодні ми проголосували за те, що дане питання потребує ретельного вивчення, аналізу, оскільки ринок постачання газу не обмежується територією однієї громади. Тому це питання треба ретельно вивчати, у тому числі залучаючи представників громадськості, а також фахівців.

Протестувальники кажуть: якщо треба – готові самі залучати необхідних фахівців.

Наталія Солоп, юрист ВГО «Захист прав споживачів»

- Давайте збиратися хоч і щоденно і обґрунтовувати. Що потрібно для підприємства? Дорожня карта, розрахунки. Я маю тільки юридичну освіту. Сугубо право, нічого більше. 

- Вони знайшли б спеціалістів, аби хотіли. 

- Вони не хочуть. Ну давайте ми це робити.

Врешті, мітингувальники заявили, що очікують від депутатів конкретних дій. А, зокрема, продовження розгляду даного питання і скликання задля цього позачергової сесії. Якщо їхню вимогу не виконають – обіцяють знову перекривати дорогу.

Микола Ащаулов, представник ініціативної групи мітингувальників

- До кінця дня у понеділок вони повинні нам дати відповідь із приводу позачергової сесії. Якщо вони не дають відповідь – ми у вівторок перекриваємо місто.

Стрічка новин