У Полтавській облраді пройшло засідання комісії з питань бюджету

На порядку денному – передача «Полтававодоканалу», «Полтавапаливо» та «Полтаватеплоенерго» з управління Полтавської облдержадміністрації до обласної ради. А також про визнання банкрутства «Полтавафарм». Більше дивіться у наступному сюжеті.

Підприємства «Полтаватеплоенерго», «Полтававодоканал» та «Полтавапаливо» можуть перейти в управління Полтавської обласної ради. Про це стало відомо із засідання бюджетної комісії Полтавської обласної ради. 

Сергій Сагайдачний, начальник управління майном обласної ради

- Нашим попереднім рішенням сесії про управління майном спільної власності є звернення, на попередніх комісіях це питання розглядалося, позиції депутатів враховані, ми підготували проєкт рішення. Повернути в управління обласної ради комунальні підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал», «Полтаватеплоенерго» і «Полтавапаливо».

Питання щодо цих підприємств викликало бурхливе обговорення. Члени комісії запитували, навіщо потрібен такий крок та хто є ініціатором передачі від Полтавської ОДА до Полтавської обласної ради.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради 

- Ми готуємося до наступного етапу реформи децентралізації, до створення виконавчих комітетів у всіх обласних радах.

Але все ж депутати рекомендували ухвалити рішення про передачу цих підприємств, бо вважають, що так можна покращити нинішню ситуацію на них. І в майбутньому усі комунальні підприємства планують передати на баланс обласної ради. На засіданні розглянули і питання підприємства «Полтавафарм». Стан останнього значно погіршився.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я ПОДА

- Ситуація погіршилася вже в 20-ому році. Якщо у попередні роки воно мало борги: 8, 5, 15 мільйонів, то вже у 20 році воно наростило ще більші кредити, тобто, борги. Вивчалися неодноразово комісії бюджетні, вивчалися громадськістю, які дивилися, виїжджали, вносилися пропозиції. Але система, скажімо так, стара, і вона не змогла встояти на ринку.

Одним з головних завдань «Полтавафарму» є постачання наркотичних та психотропних препаратів жителям області. Але зараз мова йде про визнання цього підприємства банкрутами. Та все ж рішення про збереження майна та визнання «Полтавафарм» банкрутами будуть приймати вже депутати обласної ради. 

Стрічка новин