14 квітня – другий тур виборів ректора ПНПУ

Відбулися вибори ректора Полтавського національного педагогічного університету. Результат показав, що буде другий тур. Його проведуть 14 квітня. За посаду ректора боротимуться очільниця природничого факультету Марина Гриньова та виконувач обов'язків ректора Сергій Шевчук. Подробиці про кандидатів – у сюжеті Аліни Боровик.  

За результатами першого туру виборів ректора 

Сергій Шевчук - отримав майже 43% голосів;

Марина Гриньова - близько 41%;

Василь Фазан - 8,5%.

Про це повідомляє голова виборчої комісії Юрій Москаленко. За його словами, явка склала 95,5%. Далі за двох лідерів виборчих перегонів голосуватимуть 14 квітня. 

Юрій Москаленко, голова виборчої комісії

- Ні скарг, ні заяв від спостерігачів і від кандидатів немає. Для того, щоб отримати перемогу у другому турі, необхідно, щоб було виконано 2 умови: на вибори з'явились більше половини виборців, щоб один з кандидатів набрав більше половини голосів.

Один з кандидатів – проректор з наукової роботи Сергій Шевчук. З 18 березня виконує обов’язки ректора університету згідно з наказом МОН. На цю посаду балотується вперше. Себе порівнює з Іваном Зязюном, який був першим Міністром освіти і науки України. Мовляв, той також став ректором педагогічного університету в 37-річному віці. 

Сергій Шевчук, кандидат на посаду ректора ПНПУ ім.В.Короленка

- Найслабкішою стороною нашого університету я вважаю його матеріально-технічну базу. Це потребуватиме капітальних ремонтів, і навчальних корпусів, і студентського містечка, гуртожитків, їдальні університету і таке інше. Тобто, потрібно буде системно працювати, відпрацьовувати всі ці механізми і рухати університет у майбутнє, беручи на себе цю відповідальність, я розумію весь той тягар, який лягає на ректора університету.

Інша кандидатка – декан природничого факультету Марина Гриньова. Очолює його 25 років. На посаду ректора балотується уже втретє. Здаватись не збирається, у своїх силах впевнена. На її думку, ректором університету повинна бути досвідчена людина. 

Марина Гриньова, кандидатка на посаду ректора ПНПУ ім.В.Короленка

- Я професійно займаюсь науковою роботою. Під моїм керівництвом у моїй науковій школі на даний час захищено 66 кандидатських і 17 докторських дисертацій. Під моїм керівництвом студенти виборюють призові місця у міжнародних, всеукраїнських, регіональних конкурсах наукових робіт. Я також очолюю секцію педагогіки у МАН.

Історія педагогічного почалась 1 липня 1914 року. Тоді у Полтаві заснували учительський інститут. За час існування закладу тут було 25 директорів та ректорів. А майбутній очільник університету обійме посаду не пізніше 17 червня.

Стрічка новин