На Полтавщині встановлять дорожні знаки з пластику

На Полтавщині встановлять нові дорожні знаки. Агентство місцевих доріг розпочинає пілотний проєкт зі встановлення полімерних(пластикових) дорожніх знаків. Мета проєкту – впровадження сучасних технологій у сфері утримання доріг для попередження крадіжок державного майна й вандалізму на дорогах. Більше про це знає Євгенія Манич.

На дорогах Полтавської області з’являться сучасні дорожні знаки. Агентство місцевих доріг Полтавщини вирішило створити пілотний проєкт із встановлення пластикових дорожніх знаків. Це, говорять, для того, щоб зменшити кількість крадіжок та актів вандалізму на дорогах.

Олексій Басан, директор ДП «Агентство місцевих доріг Полтавщини»

- Під час нашої роботи було виявлено факти, і це досить збитково для держави, у нас вкрали більше 200-т знаків за останні два-три роки. Їх зрізали, ми розуміємо, що їх здавали на металобрухт і так далі. Ми вирішили якось змінити підхід. І в цьому році на всіх нових об’єктах ми будемо запроваджувати пластикові полімерні знаки.

Всі елементи відповідають сучасним стандартам, пройшли всі етапи сертифікації та випробування. Конструкція нових знаків не буде містити металевих елементів, навіть стійка знаку також буде виготовлена із пластику. Ціна такої конструкції, рівна до металевої, – близько 700 гривень. 

Олексій Басан, директор ДП «Агентство місцевих доріг Полтавщини»

- Металевий вигорає, деформується і так далі, він ржавіє, його потрібно під час експлуатації наносити краску, якісь поверхневі обробки, для того, аби він довше простояв. Пластиковий, він повністю до погодних умов стійкий. Він не вигорає, він не деформується і так далі. Тому, якщо на довгострокову перспективу, то вони набагато ефективніші, ніж металеві.

В минулому році металевих знаків, стійок та металевого огородження по області було викрадено на майже 200 тис. грн. Усі ці крадіжки та акти вандалізму були зареєстровані у відділах поліції.

Наталія Варченко, інспектор відділу комунікації ГУ НП в Полтавській області 

- По Миргороду у нас продовжуються слідчі дії, там відкрито провадження за ч.1 ст.185 - крадіжка. Встановлюються особи. Так було звернення службою місцевих доріг про те, що під час огляду територій було виявлено відсутність знаку, назва об’єкту р.Коломак. Відкрито кримінальне провадження за частиною 1, ст. 185, та встановлюються особи, причетні до крадіжки.

Перехід від металевих до пластикових дорожніх знаків буде поступовим, в рамках пілотного проєкту їх встановлюватимуть на ділянках нових ремонтів доріг. 

Стрічка новин