В Україні запрацюють мобільні команди з надання психіатричної допомоги

В Україні запрацюють мобільні команди з надання психіатричної допомоги

Із липня в Україні розпочнуть роботу мобільні команди з надання психіатричної допомоги.

Про це у Фейсбуці повідомляє Національна служба здоров'я України, передає Укрінформ.

"У Програмі медичних гарантій-2021 впроваджується новий пакет - “Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами”. Він почне діяти з 1 липня. За роботу однієї мобільної команди Національна служба здоров’я заплатить медичному закладу 50 535 гривень на місяць", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що пацієнт, який потребує такої допомоги, після завершення гострого перебігу хвороби може отримати допомогу вдома. Мобільна мультидисциплінарна команда виїжджатиме до пацієнта і надаватиме йому допомогу за місцем перебування відповідно до індивідуального плану лікування, складеного у співпраці з пацієнтом. Щоб отримати послуги за цим пакетом, необхідно мати направлення сімейного лікаря, педіатра, з якими підписано декларацію або ж направлення лікаря-психіатра чи лікаря-психіатра дитячого.

Читайте також: З 1 квітня збільшено тариф на надання медичної допомоги при пологах

Безоплатними для пацієнта будуть такі медичні послуги: психіатричний огляд та допомога; індивідуальний план лікування і реабілітації - із залученням самого пацієнта або його законного представника; проведення необхідних психодіагностичних тестів в динаміці; контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.

Родичі або законні представники особи з розладами психіки та поведінки можуть розраховувати на психологічну підтримку медиків мобільної бригади. Їх навчать технікам самодопомоги та методам психологічної підтримки.

Мобільна команда також визначатиме потребу у фармакотерапії, призначатиме медикаментозне лікування, за потреби направлятиме на стаціонарне лікування або на отримання паліативної допомоги.

До складу мобільної мультидисциплінарної команди мають входити щонайменше 4 особи з переліку: лікар-психіатр або лікар-психіатр дитячий, лікар-психолог або лікар-психотерапевт або психолог, медична сестра, фахівець з соціальної роботи або соціальний працівник.

Також цього року особи з розладами психіки та поведінки, а також пацієнти з епілепсією, матимуть змогу отримувати у рамках Державної програми реімбурсації, безоплатно або з незначною доплатою необхідні лікарські засоби. Це стосується лікування таких захворювань, як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), шизофренія, афективні розлади, депресія, невротичні розлади та епілепсія. Старт програми заплановано на 1 вересня 2021 року.

Усі ці лікарські засоби призначатимуться винятково лікарями спеціалізованої ланки медичної допомоги. Видаватимуться лише за електронним рецептом. Аптечний заклад, у якому можна буде отримати ці ліки, пацієнт обиратиме сам.

Стрічка новин