У кременчуцький ліс випустили австралійських диких кролів

Лісівники мають надію, що тварини освоять територію і заселять угіддя. За процесом, як відбувалося заселення природи новими мешканцями, спостерігала наша кременчуцька знімальна група.

У дику природу австралійського кролика випустили співробітники державного підприємства «Кременчуцьке лісове господарство». Першими мешканцями наддніпрянських лісів стали 8 самочок і 2 самця. Виростили їх у Львівській області, а підрощували в Святилівці на фермі. Спочатку тварин поселили у штучний, огороджений сіткою вольєр.

Олег Швець, єгер ДП «Кременчуцьке лісове господарство»

- Вони тут адаптуються, буквально двоє діб. А потім ми розгородимо, випустимо їх, щоб вони далі розходилися по угіддях. Там у них вириті нори штучні зараз. Вони їх освоюють, трошки розриють. Найголовніше на даний момент – зберегти їх від хижаків.

Cеред запеклих ворогів кроликів – вовки і лисиці. Але їх у лісах порівняно небагато. А от шакалів розвелося чимало.

Олексій Тимошенко, інженер захисту і охорони лісу ДП «Кременчуцьке лісове господарство»

- Перший шкідник, перший ворог усіх диких тварин. Вони досить стійкі, вони працюють групами. Тому можуть швидко винищити усі види дикої природи у нашому регіоні.

Втім, працівники лісгоспу мають надію, що ці, дещо екзотичні для нашого регіону тварини, непогано освояться на новій для себе території.

Олексій Тимошенко, інженер захисту і охорони лісу ДП «Кременчуцьке лісове господарство»

- Будемо бачити, як вони поведуть себе у подальшому. І плануємо на швидке збільшення популяції. У них стрімке розмноження. Тому кількість і популяція може швидко збільшуватися. Тому на це ми і поставили найбільший наголос.

У планах лісівників – випустити й інших тварин, щоб місцева фауна розвивалася і радувала кременчужан.

Олег Швець, єгер ДП «Кременчуцьке лісове господарство»

- Цього року, певно, також будемо випускати диких кабанів у природу, на територію мисливських угідь. А також у нас є косулі, не багато, але є, лосі, зайців більша кількість, ніж у минулі роки, так як хижаків стало менше.

Та працівники лісгоспу стурбовані гострою пожежонебезпечною ситуацією, яка склалася, як, і зазвичай, цієї весни. І закликають людей, які ідуть відпочивати до лісу, бути відповідальними.

Олег Швець, єгер ДП «Кременчуцьке лісове господарство»

- Як не там підпал – так там. Просто люди відпочивають, залишили багаття і поїхали. Подумайте, скільки диких тварин, птахів зараз, особливо у весняний час. Ви бачите: усе сухе. Вітер, підпалили. Десь необережний недопалок, і все, починає горіти. Найголовніше, відпочивальники, будь ласка, обережно з вогнем.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію