Собор Архангела Гавриїла: значення свята

Собор Архангела Гавриїла: значення свята

Вважається, що Архангел позбавляє людей від хвороб.

8 квітня християни східного обряду відзначають Собор Архангела Гавриїла. Цей день присвячений Архангелу, який приніс Діві Марії звістку про те, що вона стане матір'ю Спасителя. Тому Архангела Гавриїла називають ще благовістом.

Хто такий Архангел Гавриїл. Архангел Гавриїл є одним з семи головних ангелів - безсмертних безтілесних духів, служителів Божих. У перекладі його ім'я означає «Всевишній - сила моя». Поряд з Архангелом Михаїлом Гавриїл удостоєний звання Архистратига.

За біблійними переказами, Архангел Гавриїл найчастіше передає людям волю Бога. Так, він кілька разів являвся пророку Даниїлу, і з'явився пророкові Захарії, щоб оповістити про народження сина Божого в тілі людському.

Також, на думку деяких батьків Церкви, Гавриїл був поруч з Ісусом, коли Спаситель молився в Гетсиманському саду - щоб зміцнити його дух, а Діві Марії Архангел сповіщав день Її Успіння. У богослужбових книгах Гавриїла часто називають "служителем чудес".

На іконах Архангела Гавриїла часто зображують з білою лілією, з якою він з'явився Діві Марії і сповістив її про народження Христа. Його також зображують з гілкою оливи, яка є символом примирення Бога і людини - Божого творіння.

Історія свята. До 14 років Діва Марія виховувалася в храмі, а після повинна була повернутися до батьків або ж вийти заміж. Але її батьки до того моменту вже померли, а сама Пречиста пообіцяла Богу завжди бути дівою. Тоді священики заручили її з далеким родичем, 80-річним старцем Йосифом. Живучи в його будинку, Марія вела таке ж скромне життя, як і в монастирі.

Через чотири місяці після заручення до Діви явився Архангел Гавриїл. Він сказав: "Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою! Благословенна Ти між жонами". Архангел сповістив її про те, що вона обрана для того, щоб стати матір'ю сина Божого. Собор Архангела Гавриїла є для віруючих майже таким же важливим святом, як і Благовіщення.

Стрічка новин