З 1 квітня збільшено тариф на надання медичної допомоги при пологах

Це передбачено Програмою медичих гарантій на 2021 рік. Загалом вона містить 35 пакетів медичних послуг. Що у лікарні надаватимуть породіллям безкоштовно - знає Аліна Боровик.

Катерина Нагорна народжувала в кінці лютого. Сина назвала Кирилом. У перші дні життя йому не зробили одне щеплення. 

Катерина Нагорна, мама 

- Коштів додаткових ніяких не додавалось. Було все безкоштовно. Харчування було задовільне. Мені все сподобалося, умови теж сподобались. Пакунок малюка ми отримали на другу добу. Щеплення було. Правда, на той момент БЦЖ не було. Ми його тільки у поліклініці отримали. А всі решта були - гепатит В, вітамін К зараз колють.

Пані Катерина сподівається, що зі збільшенням тарифу на допомогу покращиться ставлення медиків до породіль. 

Катерина Нагорна, мама 

- Відношення персоналу. Різні є відгуки. У моєму випадку було все задовільно.

Ірина Нечай має двох дітей - Мілану і Михайла. За словами мами, якість обслуговування у пологовому будинку за 7 років не змінилась. Допомогою при пологах задоволена. А от виплати на дитину хотіла б отримувати більші. 

Ірина Нечай, мама

- Ціноутворення збільшується, то я думаю, що нічого кращого з цього не буде. Їх як і не вистачало, так і не вистачає. Молодим мамам, я думаю, треба виплачувати на дитинку більше. Тому що зараз товари коштують зовсім не дешево, як молочна продукція, так і підгузки.

«На надання медичної допомоги при пологах Національна служба здоров’я законтрактувала 399 медичних закладів. І вони вже отримали понад 1,8 млрд грн.»: повідомляють на сторінці Національної служби здоров'я України.

До безоплатного пакету допомоги при пологах включено:

- медичну допомогу при неускладнених та ускладнених пологах, зокрема, кесаревому розтині;

- можливість проведення партнерських пологів;

- зниження больових відчуттів у жінки, зокрема, епідуральну анестезію; 

- обстеження у цілодобовому режимі, інтенсивна терапія матері і новонародженого та забезпечення їхнього цілодобового транспортування у разі ускладнень; 

- вакцинацію новонародженого, згідно з Календарем профілактичних щеплень;

- лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку;

- харчування під час перебування у стаціонарі.

Тепер тариф становить 10 382 гривні. До 1 квітня був 8 136 грн.

Стрічка новин