Прокуратура перевірить діяльність «Полтаватеплоенерго»

Полтавська обласна прокуратура виявила порушення, що, на їх погляд, впливає на тариф за надані послуги Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго». Про це під час пресконференції повідомив керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній.

Щодо дій посадовців теплопостачального підприємства прокуратура розпочала кримінальне провадження за двома статями Кримінального кодексу України за фактом привласнення майна. Розслідування здійснює податкова міліція під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Антон Столітній, керівник Полтавської обласної прокуратури

- Нами встановлено, що службовими особами «Полтаватеплоенерго» впродовж 2018-1019 років перерахували на рахунок товариства підрядника майже 7 мільйонів гривень за ніби-то здійснені роботи з капітального ремонту виробничих потужностей комунального підприємства - ремонт котельні по вулиці Ціолковського в м.Полтаві.

У свою чергу на обласному комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго» наголошують, що проведення робіт в рамках підготовки до опалювального сезону і, особливо масштабні роботи на котельні по вулиці Ціолковського, 36 у Полтаві, завжди широко висвітлювалось у місцевих та регіональних ЗМІ, а отже за перебігом їх виконання вже багато років можна детально спостерігати навіть он-лайн, у тому числі, і на офіційному сайті підприємства.

Олександр Циганок, представник пресслужби «Полтаватеплоенерго»

- Я думаю, що в архівах вашого каналу неважко знайти сюжет, в якому ми бачили, що відбувався повністю капітальний ремонт котла. Після 19 року на цьому самому котлі була замінена димова труба, і фактично це був другий етап. Цього року ми плануємо на оновлений котел з оновленою трубою встановити за допомогою реалізації міжнародного проєкту економайзер, який дозволить не лише надавати послуги, а й заощаджувати значною мірою на них.

На сьогодні слідчі прокуратури стверджують, що, на їх погляд, кількість людино-годин, які показані у документації, не відповідає дійсності. Але остаточного висновку експертизи поки немає, тому що її неможливо здійснити до закінчення опалювального сезону, - говорять вони.

Антон Столітній, керівник Полтавської обласної прокуратури

- Оскільки нам треба туди зайти з експертами. Оглянути, провести експертизу по ремонтним роботам.

Також прокуратура звернулася до НКРЕКП щодо проведення позапланової перевірки підприємства.

Антон Столітній, керівник Полтавської обласної прокуратури

- Це означає, що «Теплоенерго» заклало своє інвестування, тобто, ремонтні роботи, які не проводилися на майже 50 мільйонів, з яких 27 фактично були зайвими, оскільки вони не освоювалися і ремонтні роботи не проводилися.

Як розповіли в «Полтаватеплоенерго», з 2017 року через несвоєчасність перегляду тарифів на послуги підприємству держава заборгувала останньому 97 мільйонів гривень. І інших джерел, окрім державної субвенції, для ліквідації цієї фінансової прірви, у «Полтаватеплоенерго» немає. До того ж, тариф на послуги підприємства, який не переглядався для «Полтаватеплоенерго» із 2019 року, на рівні держави вже давно розділений на дві умовні складові. «Першочергова» - кошти для забезпечення діяльності процесів виробництва і транспортування тепла, провідну роль у якій відіграють енергоносії та податки. І «другорядна» - кошти на відновлення та підтримання технологічного обладнання у робочому стані - так звана Інвестиційна програма, фінансування якої відбувається за залишковим принципом. 

Олександр Циганок, представник пресслужби «Полтаватеплоенерго»

- Таким чином фактично з кожної гривні, яку ми отримуємо від споживача, 85 копійок іде відразу на погашення заборгованості. Якщо з якихось об’єктивних чи не об’єктивних причин виникає заборгованість за енергоносії, це ризикує зупинити в цілому підприємство, а отже, і наші споживачі послуг не отримають.

За словами керівника Полтавської обласної прокуратури, коли котельню зупинять слідчими буде проведено докладну експертизу котельного обладнання.

Стрічка новин