Пенсіонерка віддала 13,5 тис грн за ремонт ноутбука

Шахрайство чи договірні відносини: пенсіонерка віддала 13500 грн. за ремонт ноутбука. Майстра запросила за оголошенням. Говорить: спочатку були домовленності про одну суму, втім, після огляду техніки ціна стрімко зросла. У поліції зарадити нічим не можуть, кажуть: кошти за отриману послугу люди віддають самі. У ситуації розбиралася Анна Ружін.

Анна Ружін, кореспондентка

- Швидко, недорого, якісний ремонт та обслуговування. Пенсіонерам – знижка до 50%. Працюю по місту та області, ваш комп'ютерний майстер. Такі оголошення можна помітити чи не на кожному під'їзді. Але чи дійсно все так, як обіцяють?

Таке повідомлення знайшла і близька людина полтавки Юліани. Ноутбук випадково залили чаєм, тож потрібна була допомога майстра. Прийшов молодик, який обіцяв, що ремонт обійдеться в гривень 500. Але під час огляду почав додавати ціну.

Дівчина каже: в результаті сума вийшла в 13,5 тисяч гривень. Тож бабуся і віддала кошти. 

Юліана Романова, полтавка

- Але він навіть його не розкривав. Він просто перелаштував Windows, поставив антивірус, я не знаю, навіщо, та повидаляв віруси. Приблизно цей список коштує гривень 700, але сума була зовсім інша.

До поліції зверталися, але нічого зробити не можна, адже це правові відносини, зазначає речник поліції області Юрій Сулаєв. Особи домовилися про послугу і одна сторона її оплатила. Факту шахрайських дій немає, адже угода виконана. Інше вже питання які було домовленості та в скільки оцінює свою роботу інша сторона. 

Такі оголошення розклеяні по всьому місту, але психолог Єлизавета Муравська радить бути обережними і не довіряти всьому, що обіцяють. Адже під словами «акція», «подарунок» чи «знижка» може бути пастка. Найбільше у групі ризику знаходяться пенсіонери. 

Єлизавета Муравська, психолог 

- Наші пенсіонери, на жаль, на сьогодні не досить обізнані за технічними компетенціями. Не розбираються в гаджетах і компетенціях. Другий фактор - це самотність, необізнаність і довірливість, їх страхи. І також психолофізіологічні зміни, ті, що відбуваються у мозку. Відомо, що на старість нейрони відмирають, і не формуються нові, і може бути така надмінна дитячість.

Юліана ж зазначає: номери різні, але структура, припускає, одна. 

Юліана Романова, полтавка

- В них компанія і їх декілька чоловік. У мене 4 різні номери телефонів, де відповідали 4 різні людини. І жінки, і чоловіки, і молоді, і постарше. Компанія спочатку їх знаходилася немов би на вулиці Автотранспортна, 2, якої в Полтаві не існує, потім вдруге, коли я телефонувала, сказали, що офісу взагалі немає. Втретє відповіли, що офіс у Запоріжжі.

Ще однією з версії була вулиця Пилипа Орлика. Ноутбук же після такого ремонту не працює. 

Під час зйомок сюжету вдалося з'ясувати, що цей молодик - студент одного із полтавських вишів. 

Тож будьте уважними і користуйтеся лише перевіреними майстрами, а хто ще вважає себе ошуканим цими майстрами, просимо звернутися вдо редакції телеканалу.

Стрічка новин