МЗС засудило пошкодження меморіального знаку булгарському хану на Полтавщині

МЗС засудило пошкодження меморіального знаку булгарському хану на Полтавщині

Міністерство закордонних справ засудило пошкодження меморіального знаку на місці поховання хана Кубрата в селі Мала Перещепина Полтавської області.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

“Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує акт вандалізму щодо меморіального знаку на місці поховання Хана Кубрата в с. Мала Перещепина Полтавської області… Ця провокація не вплине на розвиток дружніх відносин України та Болгарії, а сам меморіальний знак має бути якнайшвидше відновлений», - йдеться у повідомленні.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що правоохоронні органи вже розпочали розслідування з метою оперативного розкриття цього злочину та покарання винних в акті вандалізму.

Нагадаємо, староста села Мала Перещепина, Новосанжарської громади 5 квітня повідомив Полтавське районне управління поліції, що невідомі пошкодили меморіальний комплекс Хану Кубрату, здійснили підкоп основи комплексу, внаслідок чого впала стела.

Наразі вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 298 (Незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини) Кримінального кодексу.

Кубрат - правитель булгарского кочового племені уногундуров. Більшістю дослідників вважається засновником і першим правителем племінної конфедерації, відомої за візантійськими джерелами VIII-IX століть як Велика Болгарія.

Стрічка новин