Україна не хоче війни, однак змушена буде відкривати вогонь у разі загрози – Кулеба

Україна не хоче війни, однак змушена буде відкривати вогонь у разі загрози – Кулеба

Україна не прагне до ескалації конфлікту на сході України і сподівається на вирішення ситуації на дипломатично-політичному рівні.

Україна не хоче війни, однак українські військові будуть змушені відкривати вогонь у разі загрози. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю Liberation, передає Дзеркало Тижня.

"Ми будемо відкривати вогонь лише в тому випадку, якщо є загроза нашим військам на землі або якщо вони будуть атаковані", - сказав глава відомства.

Кулеба акцентував на тому, що Україна не прагне до ескалації конфлікту на сході України і сподівається на вирішення ситуації на дипломатично-політичному рівні. 

"Що стосується нас, то ніякого підкріплення з метою переходу в наступ ми не здійснюємо, крім звичайних військових ротацій. Але якщо один з наших убитий, ми маємо право захищатися, - додав він. - Росіяни використовують цю ескалацію, щоб зміцнити свої позиції в нормандському форматі. Потім це послання для західних країн в цілому, відповідь на санкції, вжиті проти Москви за звернення з Олексієм Навальним. Послання таке: що б ви не робили, ми робимо те, що хочемо. Таким чином, події виходить далеко за межі України".

Стрічка новин