На Подолі аварійна труба котельні може впасти на будинки

У Полтаві, на Подолі, найближчим часом може статися трагедія. Мешканці житлових будинків вулиць Анатолія Кукоби, Панянки та провулку Родини Іваненків занепокоєні тим, що аварійна труба покинутої котельні в будь-який момент може завалитися. Деталі з’ясовувала Іванна Бурлака.

Після того, як декілька років тому був розформований Полтавський тепловозоремонтний завод, всю територію його місцерозташування разом із котельнею передали в комунальну власність міста. Як зазначають самі мешканці, з того часу ця територія стала занедбаною і прихистком для безпритульних. 

Від котельні залишилася лише 40-метрова багатотонна труба, яку тримали 4 металеві розтяжки.

Андрій Волков, мешканець будинку по вул.Панянка

- Приблизно три тижні тому ми виявили, що обрізали розтяжки, які тримали цю трубу. Дві розтяжки залишилися, дві обрізали. Хто це зробив і коли зробив - невідомо. Ситуація така, що через те, що труба стоїть на розвалених цеглинах, вона стала аварійно небезпечною. Вона може впасти у будь-який момент від сильного пориву вітру.

Будівлю, яка була навколо аварійної труби, зруйнували. І зараз вона стоїть на відкритій цегляній основі, що руйнується з кожним днем. 

Мешканці сусідніх будинків говорять, що стяжки були підрізані професійно болгаркою, що не схоже на грабіжників металобрухту.

Ігор Івченко, мешканець будинку по провулку Родини Іваненків

- Розтяжок всього 4, залишилося 2. У будь-який момент (от зараз вітер сильний), можливо, сьогодні, можливо, через тиждень чи завтра, ця труба багатотонна, висотою в 9-ти поверховий будинок, впаде. І впаде вона в 2 місця. Або на цей будинок, або на сараї. Тут ходять діти, тут люди живуть, трагедії не уникнути.

16 березня Ігор Івченко звернувся на «гарячу лінію» міськвиконкому з проханням терміново вжити заходів. 

Ігор Івченко, мешканець будинку по провулку Родини Іваненків

- За непідтвердженою інформацією, наче виставлений тендер на вирішення цього питання. Але тендер може тривати довго - рік чи два і, можливо, жодна з компаній не візьметься за це. А ми не зможемо уникнути трагедії.

31 березня в інтернет-виданні «Полтавщина» вже вийшла стаття про цю ситуацію. У ній керівник міської Інспекції з благоустрою Максим Малько запевнив, що цю проблему вирішать найближчим часом. Тиждень минув безрезультатно.

А сьогодні місце з аварійною трубою прийшла оцінити комісія зі складу депутатів Полтавської міської ради на чолі із заступником міського голови з питань ЖКГ Євгеном Ричкою. Він пообіцяв місцевим мешканцям особисто зайнятися цим питанням найближчим часом, проте конкретних термінів не вказав.

Стрічка новин