Сьогодні православні віряни відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці

Цього дня Діва Марія дізналася про зачаття і народження нею Ісуса Христа. Про історію і традиції, пов’язані з цим святом, – в нашому наступному сюжеті.

Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне із дванадцяти двунадесятих свят у церковному календарі, розповідає прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей Миколай Довганич. Його дата тісно пов’язана із Різдвом Христовим. Адже між цими святами рівно дев’ять місяців, говорить священник. Саме на Благовіщення з’являється перша звістка про народження Ісуса Христа. Її описує євангеліст Лука.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Це свято, у першу чергу, нам відкриває початок людського спасіння. Тому що із благою вістю ми дізналися, що Ісус Христос – Син Божий, прийде у цей світ, прийде на землю для того, щоб спасти людський рід.

Церква вчить, каже священник, що саме у той момент, коли Марія дала згоду народити Спасителя людства, і їй з'явився Архангел Гавриїл, таємниче і незбагненне нашим розумом непорочне зачаття і відбулося. До речі, Благовіщенням свято назвали не одразу. До VII століття, приміром, у християн Греції було кілька назв – «день вітання», «день сповіщення» «Радій, Благодатна». Врешті, слово «Євангеліє» перекладається, як блага звістка.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Радість іще сьогоднішнього свята для всіх нас православних полягає у тому, що Бог став людиною для того, щоб людина обожилася - людина могла піднятися до Бога. Він пережив повністю людське життя. Він помер, як і людина. І воскрес, і собою Він воскресив людську природу.

А піднятися до Бога, прийняти його у себе, говорить Миколай Довганич, можна через таїнство Причастя, яким закінчується кожна літургійна служба Православної церкви.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Коли ми причащаємося Тіла і Крові Христової ми фактично, у якійсь мірі, стаємо близькими до Бога, ми приобщаємося до Нього і приймаємо Його в себе. І це дає нам можливість фактично обожитися - стати ближчим з Богом і з’єднатися з ним. Дай Боже, щоб і сьогоднішнє свято - свято Благовіщення було поштовхом для духовного зростання.

Стрічка новин