Другу добу горить міське сміттєзвалище

Другу добу поспіль горить Полтавське міське сміттєзвалище. У Макухівці рятувальники продовжують ліквідовувати займання, яке сталось вчора, 5-го квітня. Про ймовірні причини та вирішення проблеми постійних пожеж на сміттєзвалищі - у сюжеті Аліни Боровик.

До служби порятунку близько 7-ї ранку зателефонували працівники місцевого комунального підприємства. Повідомили про пожежу. На місце прибули відповідні підрозділи. Площа загоряння складала близько 800 м2. 

Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків зі ЗМІ ГУ ДСНС у Полт. обл. 

- Вчора працювало 3 одиниці техніки та 15 чоловік особового складу. Також залучалась техніка цього комунального підприємства і працівники. Працюватимуть сьогодні 9 чоловік особового складу. Також задіяні 3 одиниці техніки. Це 4 ДПРЧ, 3 ДПРЧ і рятувальний загін спеціального призначення. Люди і техніка там працюють.

Зараз відкритого вогню немає. Задимлення свідчить про займання 2-3 метри глибиною. Такі пожежі дуже важко виявити на початковій стадії, пояснює Світлана Рибалко. А причиною може бути як необережне поводження з вогнем, так і самозаймання. 

Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків зі ЗМІ ГУ ДСНС у Полтавській області

- З часом на глибині цього сміттєзвалища відбуваються хімічні процеси, які можуть призвести до виникнення такого самозаймання. Тобто, там утворюються відповідні сполуки, які можуть призвести до такого маленького жевріння. Наприклад, спалаху. І це може призвести до тління. Це тління може продовжуватися кілька днів, поки воно розростеться на велику площу.

Лише минулого тижня сміттєзвалище у Макухівці горіло 4 рази. Вихід з ситуації є – будівництво сортувально-переробного комплексу, запевняє екоактивіст Сергій Антоненко. Він – співавтор відповідної програми. 

Сергій Антоненко, екоактивіст

- Першочергові дії – це закупівля сортувальної лінії, щоб всі відходи, які потрапляли на сміттєзвалище, проходили повний цикл відсортовування. Також потрібно комплексно у Полтаві скрізь, де є можливість, ставити окремі контейнери для сортування відходів.

Сортувальну лінію твердих побутових відходів планували встановити ще 2018-го року. Тоді на сесії міської ради вирішили виділити 13 мільйонів гривень на придбання сортувальної лінії. 

Стрічка новин