Як живуть у селах, де працюють газовидобувні компанії?

Які стосунки там між бізнесом, місцевою владою і громадою? Наші журналісти відвідали Мачухівську територіальну громаду, в якій видобувають газ вже сім років. Про результати такої співпраці дивіться у нашому сюжеті.

Антон Вільховий, водій КП «Дружба» Мачухівської сільської ради

- Оце прибирання починається, багато буде сміття на вивезення. Машина хороша. Як робиш, то на ній не так стомлюєшся, як на вітчизняних авто. Все обладнане по сучасному. Гідравліка, все працює відмінно.

Сучасний сміттєвоз у Мачухах з’явився минулого року. Громада, одна з небагатьох в області, що має розвинуте комунальне підприємство. Укомплектувати його допомогла компанія ДТЕК Нафтогаз, яка сім років працює на цій території. Щороку компанія складає з громадою програму соціального партнерства.

Антон Вільховий, водій КП «Дружба» Мачухівської сільської ради

- Отримали ці баки. Їх роздадуть населенню. Щоб люди не викидали сміття, де схочеться, видадуть бак. В основному, вивіз сміття або по асенізатору, щось викачати. Краще, як своя техніка тут є і вона працює.

2020 року в межах соцпартнерства ДТЕК Нафтогаз виділив 2,7 млн грн. На ці кошти придбали сміттєвоз і баки, замінили покрівлю у Калашниківському дитсадку, відремонтували дорогу в селах Кованчику та Миколаївці. 

Валерій Білокінь, голова Мачухівської ТГ

- На цей рік ми плануємо трохи більше проєктів трохи більше буде і коштів: в межах 2,9-3 млн грн буде використано. Ми плануємо, знову ж таки, винести на розгляд депутатів ремонт дорожнього покриття, облаштування відмостки дитсадочка, придбання вишки для комунального підприємства. Нинішні погодні умови показали, що це вкрай необхідно.

Крім того, минулого року компанія провела конкурс мінігрантів «Громада своїми руками» з бюджетом чверть мільйона гривень. Відтак, у Миколаївці встановили нову зупинку громадського транспорту, у Калашниківському дитсадку - ігровий майданчик, а у Мачухівському НВК - «Клас під відкритим небом».

Ірина Власюк, депутатка Мачухівської сільської ради

- Цей парк назвали «Парк здоров’я». Люди бачать, що кошти виділяються, нас чують, прислухаються до нашої думки і дають нам змогу робити своїми руками. Нам купували матеріали, а люди своїми руками це встановлювали, фарбували.

Конкурс мінігрантів «Громада своїми руками» продовжать і цього року. Вже підписали меморандум про співпрацю на 2021 рік. У квітні тут почнуть збирати заявки мешканців. Проєкти-переможці отримають фінансування на реалізацію проєктів, важливих для громади. 

 Втім, за словами голови, крім фінансування проєктів соцпартнерства, компанія ДТЕК Нафтогаз сплачує і чималу ренту до місцевого бюджету.

Валерій Білокінь, голова Мачухівської ТГ

- Вагомий внесок у наш бюджет: це близько 16% загального бюджету нашої громади. 6,7 млн грн надійшло минулого року. Ці кошти йдуть до загального бюджету. В загальному вони йшли і на медицину, і на культуру, і на освіту, і на благоустрій. Ці кошти нам теж добре допомагають.

Співпраця Мачухівської громади і ДТЕК Нафтогаз - приклад успішних партнерських відносин. Влада і бізнес спільно працюють над розвитком території та покращенням життя мешканців.

Стрічка новин