Обережно, кліщі!

Із приходом тепла на Полтавщині з'явилися енцефалітні кліщі. Небезпечні вони як для людей, так і для домашніх тварин. Кліщі можуть переносити збудників і вірусних, і бактеріальних захворювань. Що робити, якщо ви на тілі виявили шкідника, - далі у сюжеті Євгенії Манич.

Чотири або навіть п’ять кліщів зі свого одягу знімала Тетяна Волошко. У сільській місцевості, де вона проживала, кліщі досить розповсюджені. 

Тетяна Волошко, полтавка

- Я дуже полюбляю спорт, і тому я завжди бігала в такій місцевості, де знаходяться річка, поля, це всі такі місця для кліщів. Вони оцю суху траву, дороги, вони все це полюбляють. Були такі випадки з моєю сім’єю, коли знімали свій верхній одяг і помічали на ньому цих маленьких паразитів.

Бували й випадки, коли паразитів помічали не на верхньому одязі, а вже на шкірі, говорить Тетяна. Знімали у родині кліщів й зі свого чотирилапого друга. 

Тетяна Волошко, полтавка 

- Ми дуже любимо собак, і в нас був англійський кокер-спанієль пісочного кольору, і хоч ми його вакцинували, це не допомогло, так як ми його завжди брали на прогулянку і не слідили. Побачили, що собака така в’яла, не хоче гратися, потім він вже зовсім так прим’явся, і ми зрозуміли, що треба якось діяти. Ми викликали ветеринара, знайшли на ньому три чи чотири кліщі.

З квітня по жовтень - період найбільшої активності кліщів. Вони є переносниками кліщового енцефаліту, а також хвороби Лайма. Ці захворювання вилікувати не можна. Тому лікарі наполягають: якщо вас вкусив кліщ, не варто чекати симптомів хвороби. Заздалегідь здайте аналіз крові на бореліоз і пройдіть курс лікування в разі позитивного результату. Та, якщо ж ви вдома намагаєтеся витягти паразита самі, робити це варто правильно. 

Анна Коцюр, сімейна лікарка 

- В першу чергу не потрібно мазати ніяким масляними розчинами, нічим масляним, тому що кліщ ще більше залізе всередину. Зараз в аптеці багато таких засобів, які допомагають витягти кліща, але найголовніше, якщо людина сама намагається витягти кліща, вона повинна розуміти, що не можна тягнути, треба потихеньку викручувати.

Головне - не зламати носа кліщу. Після того, як ви витягли паразита, місце одразу слід обробити антисептичними засобами: йодом або зеленкою. А самого кліща потрібно віддати до лабораторії. 

Анна Коцюр, сімейна лікарка

- Кліщі, вони активні, вони не одразу активні, кінець березня-квітня, їх багато. Але знаєте, як кажуть, кусають 100, а переносять хворобу 2. Вони активні в самий жаркий період у нас, це буде травень-червень. Потрібно знову ж розуміти, що кліщ не одразу, коли потрапляє, він нас кусає, він може сидіти півгодини, годину. Тому ми рекомендуємо оглядайте себе.

Також лікарі радять: на прогулянку по лісу бажано вдягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, надягати кепку, панамку, хустинку тощо, кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, щоб виявити кліщів. А також використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби.

Стрічка новин