У Лубнах в пам’ять про ліквідаторів аварії на ЧАЕС висаджували берізки

У Лубнах, на Алеї пам’яті учасників аварії на Чорнобильській АЕС, традиційно висаджували берізки.

Ці деревця нагадують про тих, хто віддав своє життя, ліквідовуючи чорнобильське лихо. Алею заклали 1996 року, до 10-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Із часу ліквідації аварії і до 2021 року на Лубенщині померли 1012 чорнобильців, і лише за минулий рік – 48. Як повідомив голова правління Лубенської районної громадської організації Союз Чорнобиль Україна Микола Чудак, нині цифри ще уточнюються, адже частина сіл колишнього Лубенського району відійшли до новостворених громад, і тому кількість померлих може бути більшою.

Микола Чудак, голова Лубенської районної ГО «Союз Чорнобиль Україна»

- Вісімдесят берізок висаджено на алеї. Допомагали студенти Лубенського лісотехнічного коледжу. Пам’ять про наших побратимів – ті, що відійшли. Щиро вдячний побратимам, які взяли сьогодні участь у цьому заході. І надіюся, головне хлопцям, я їм і говорю: здоров’я, здоров’я і здоров’я. Тому що основне наше завдання – це підняти цю нашу алею.

Посадковий матеріал для «Алеї пам’яті» щороку надає державне підприємство «Лубенський лісгосп». Допомагають висаджувати берізки студенти лісотехнічного коледжу. Найближчим часом ліквідатори планують організувати толоку на Алеї пам'яті, аби привести її до ладу.

Стрічка новин