Українські поштові марки – серед кращих у світі

За майже тридцять років незалежності «Укрпошта» випустила та ввела в обіг майже дві тисячі різноманітних сюжетів поштових марок. І те, що українські поштові марки, – одні з кращих у світі, свідчать численні філателістичні нагороди. Зокрема, на Міжнародному конкурсі поштових марок «Найкраща марка Європи 2020», що був присвячений темі «Давні поштові маршрути», українськи марка з легендарним закарпатським листоношою Федором Фекетою здобула срібло. Про найкращі вітчизняні марки – наш наступний союжет.

До складу журі останнього міжнародного конкурсу об’єднання державних поштових операторів Європи входили вісім експертів-філателістів, зокрема, художники, колекціонери та блогери з Бельгії, Німеччини, Швейцарії, Франції, Словенії та Люксембургу, розповідають працівники Полтавської філії «Укрпошти». Саме у номінації «Вибір журі» срібло виборола ось ця марка, присвячена легендарному закарпатському листоноші Федору Фекеті.

Юрій Набасов, директор Полтавської філії АТ «Укрпошта»

- За своє життя він 30 років був листоношею і щодня ходив до Ужгорода зі свого рідного села 25 кілометрів в один бік, і в інший, і майже кожного дні приносив пошту своїм односельцям.

Пишаються українські поштарі і ось цими голограмними марками «Комахи України», які отримали звання «Найгарніша поштова марка світу» у 2018 році.

Наталія Чепурна, начальник відділу поштових послуг Полтавської філії АТ «Укрпошта»

- На ній незвичне тиснення. Якщо на звичайній марці, то тиснення не бачиш, тут тиснення різними кольорами. Як метелик на сонці виграє, і це досить високе досягнення, в світі такого немає, і ми пишаємося, що в нас є така марка.

До речі, вперше за всю історію сучасної української філателії марочний лист «Комахи України» завоював Гран-прі серед марок 50 країн світу. Взагалі цей марковий аркуш здобув одразу три найвищі нагороди в Австрії, Іспанії та Італії. А поштові марки за програмою Europa на тему «Національні птахи» – «Лелека білий» та «Соловейко східний» – здобули перше місце у конкурсі «Найкраща марка Європи – вибір колекціонера 2019». Минулого року дві марки вибороли нагороди Міжнародного конкурсу у Мадриді. Золото здобула поштова марка «Слава Україні!» за найоригінальніший формат у світі, друге місце у категорії «Найкраща марка світу за технологією офсетного друку» посіла марка «Сорочка (фрагмент). Чернігівська область». Здивували українці і випуском марки «Козаки» із доповненою реальністю. До речі, до серії «Українська вишивка – код нації» Укрпошта випустила фрагменти вишивки і з Полтавської області. А 2017 року полтавські поштарі розробили власну марку, присвячену Полтавщині.

Наталія Чепурна, начальник відділу поштових послуг Полтавської філії АТ «Укрпошта»

- Зображена наша Решетилівська вишивка, яка є національним надбанням, білим по білому. Потім Сорочинський ярмарок, обласний Краєзнавчий музей і Миргород.

До речі, в планах на цей рік – проведення трьох спецпогашень на Полтавщині. 25 лютого під час ювілейних урочистостей, присвячених 150-тиріччю від Дня народження Лесі Українки, у Гадячі вже відбулося спецпогашення немаркованого художнього тематичного конверта та марки від «Укрпошти».

Юрій Набасов, директор Полтавської філії АТ «Укрпошта»

- Найближче – це 26 квітня, присвячене спецпогашення до річниці Чорнобильської трагедії, і також у кінці вересня буде спецпогашення марки, присвячене 450-річчю Кременчука.

Гліб Кудряшов, член Асоціації філателістів України

- Поштова марка – це невеликий зразок нашого життя, це документ, який фіксує певні факти нашої історії, ментальні епізоди існування людини. І сьогодні важливо ці чинні фактори, свідчення нашого перебування на цій землі зберегти, примножити і передати прийдешнім поколінням.

Взагалі в Україні щороку випускається десятки нових художніх поштових марок та блоків з різних тем, як-то Історія, Сучасність, Видатні особистості, Космос, Європа, Мистецтво і архітектура, Природа, Спорт, Свята та обряди та чимало інших. 

Стрічка новин