Де в Полтаві знайти туалет?

Закінчилася холодна пора року, і на вулицях Полтави з’явилося значно більше людей. Зрозуміло, що за декілька годин таких прогулянок виникає природня потреба сходити до туалету. Де знайти громадські вбиральні у Полтаві, дізнавалася Іванна Бурлака.

Протягом останніх місяців усі полтавські ЗМІ підіймали проблему зі шкільними туалетами без перегородок та дверцят у школах області. Причиною такого розголосу стала петиція полтавця, яку він розмістив на сайті міської ради у жовтні минулого року.

Едуард Ткаченко, полтавець, автор петиції

- У телеграмчаті «Полтава» дівчина скинула фотографію 19 школи, де у дівчачому туалеті не було жодних перегородок, лише унітази в рядочок стояли. Ми подивилися на це фото, захотілося їй допомогти. Але не розуміли, яким чином. Тому вирішили подати цю петицію. Сформулював і опублікував на сайті міської ради, і буквально за 5 днів ця петиція набрала необхідну кількість голосів.

За півроку це питання все ж вирішили. За результатами третьої сесії Полтавської міської ради 8 скликання від 19 березня, з міського бюджету виділено 9,3 млн грн на капремонт 58 туалетів. Також передбачені майже 1,5 млн грн на встановлення дверей та перегородок у тих шкільних вбиральнях, де їх не вистачає та де не заплановані капітальні ремонти.

Проте проблема зі шкільними туалетами – не єдина у Полтаві. Наша знімальна група зайнялася пошуком громадських вбиральнь. Адже їх важко знайти не тільки приїжджим, а й місцевим жителям. 

Ольга Стенько, журналістка

- Їх у нас мало, наприклад, Прирічковий парк. За всіма нормами, якщо це парк, там має бути хоча б одна вбиральня. Але її там немає. І весь парк – це одне суцільне вирішення проблеми. Хочу зауважити, що влада радісно звітує: ми зробили спортивний майданчик чи дитячий. А туалетів немає. 

Сергій Сілаєв, директор КП «Декоративні культури»

- У нас на сьогодні є 2 громадських туалети. Один знаходиться в Петровському парку, інший – на Соборному майдані. Якщо ви маєте на увазі центральну історичну частину міста, а саме «Корпусний сад», то там в «Злато місто» громадська вбиральня є.

Чи не замало цих туалетів для такої площі міста? Та й не усі полтавці знають про їх розташування.

- Де у Полтаві справляєте фізіологічні потреби?

- Ходжу в заклади громадського харчування. Не залишається нічого іншого, як ходити проситися до кафе чи ресторанів.

- Ходжу до закладів харчування. Поки «Версаль» був, тут же працював туалет, всіх пускали, і хороший був, чистий. 

- У мене подруга вагітна. Так ходить в заклади громадського харчування.

- Я знаю, що є в «Злато місто» і біля альтанки, проте там якість не дуже. Та й вони закриті постійно. Доводиться або терпіти, або ви розумієте…

- Я вважаю, що у нас не достатньо туалетів по місту. Тому що в нас і влада, певно, розуміє, що якщо розміщувати ці туалети, то їх швидко зруйнують. А ті туалети, що є в нас зараз, підходять під наш менталітет. Хотілося, звичайно, щоб краще було.

Іванна Бурлака, кореспондентка

- Ми знаходимося у Петровському парку. І тут дійсно є громадський туалет. Але він побудований неправильно. Згідно державних будівельних норм, на шляху до входу вбиральні не повинно бути сходів, порогів та інших бар’єрів, оскільки маломобільні групи населення просто не зможуть туди потрапити.

Через карантинні обмеження усі ресторани та кафе тимчасово зачинені. А громадські вбиральні працюють лише до 18:00. Принаймі, так написано при вході. Проте під час зйомок вони були зачинені ще до 17:00. То ж де полтавцям шукати туалет у вечірній час? У кущах чи під деревами? Руслан Возниця зазначає, що і те, і інше – це адміністративне правопорушення.

Руслан Возниця, т.в.о. пресофіцера патрульної поліції Полтавщини

- Публічне справляння природних потреб у громадських місцях може бути кваліфіковане, як вчинення дрібного хуліганства. За це порушення передбачена адміністративна відповідальність Ст. 173 КУ «Про адміністративні правопорушення». У цьому випадку правоохоронці складають протокол, який потім відправляється на розгляд до суду. За кодексом передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу від 51 до 119 грн, а також громадські чи виправні роботи.

Якщо порівнювати з Києвом, то там по місту встановлені автоматизовані громадські вбиральні. Оплата здійснюється за допомогою безконтактної банківської картки, і вартість такої послуги - 10 грн. У туалеті автоматична подача мила, води та сушка рук. А після сеансу відвідування відбувається автоматичне прибирання та дезінфекція. 

А що ми маємо у Полтаві: 3 громадських вбиральні у центрі міста, але їх важко знайти через малу кількість табличок про їх місцерозташування. І зачиняються вони занадто рано. Врахуйте цей фактор перед тим, як виходити з дому на прогулянку. 

Стрічка новин