Близько 200 працівників ринку вимагали дозволити їм працювати

Сьогодні підприємці зібрались під стінами облдержадміністрації у Полтаві. Влаштували акцію проти закриття ринків. Мовляв, сезонний товар закупили, а збувати його ніяк. Чим закінчилась акція та до якого рішення прийшли – знає Аліна Боровик.

Під стінами облдержадміністрації – близько 200 людей. Це підприємці та працівники ринків. Кажуть: обурені тим, що після введення жорсткого карантину їм не дозволили працювати. 

Віталій Фролов, працівник ринку 

- Де брати гроші? Грошей нема. Правильно, цей ринок комусь потрібен. Зараз грошей у мене немає, я в товар не вкладу. Відповідно, раз я не вклав, другий не вклав, третій – все. З ринку мені треба піти, місце звільнились. Це центральний ринок. Це великі гроші, яку крутяться на центрі. Тут можна побудувати якийсь бізнес-центр. Це хтось, напевне, це місце застовбив.

Пані Лілія та Неля продають взуття. За їх словами, весняну колекцію закупили до оголошення жорстких карантинних обмежень у Полтаві. Тепер товар пилиться на складі. Незабаром потепліє, і люди не куплятимуть закрите взуття, їм потрібні будуть босоніжки. 

Лілія Карпусь, Неля Соловей, працівники ринку 

– Товар закуплений і закритий на ключ. 

– Відкриють нас, коли цей товар уже буде не сезонний. Деякий куплений, деякий виробники передають під чесне слово. Зараз ми відкриємось і нам треба буде гроші повертати. А що ми повернемо? 

– Як ми не заробляємо. 

– Плюс нам треба буде сезонний товар закупити.

Учасники акції незадоволені тим, що до них не вийшов голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. Тому вирішують писати листа до Президента. Планують просити про грошові компенсації на час карантину та рівні умови для всіх підприємців. 

Світлана Маценко, підприємиця 

- Маємо повне право спілкуватися з Синєгубовим, який обіцяв з територіальною громадою, як приходив на посаду, він давав слово, що буде чути людей. До нас ніхто не вийшов. Він не вважає за потрібне виходити до нас. Ми просто будемо вимушені зараз писати, звертатися до Президента і писати на Офіс Президента про недовіру нашому губернатору.

Далі учасники акції вирішують, що стояти перед входом до облдержадміністрації замало. Вони рушають до пішохідного переходу. Перекривають дорогу на вулиці Сінна та Зигіна. Пропускають лише карети швидкої допомоги. 

Олександр Лещенко, співорганізатор акції

- Ми зараз робимо попереджувальну акцію, тут перекриємо на пів години рух із вимогою до облдержадміністрації до завтра прийняття якихось рішень і дій. Якщо до завтра не буде вчинено ніяких рішень і ніяких зустрічей не буде, перемовин проведено, то ми завтра перекриємо Київську трасу для того, щоб це уже винести на всеукраїнський рівень.

Близько 11:30 рух вулицями Сінна та Зигіна відновлено.

Стрічка новин