У Кременчуці прощалися із колишнім керманичем міста Анатолієм Литвиненком

У Кременчуці на Ново-Ревівському цвинтарі містяни попрощалися із колишнім керманичем міста Анатолієм Литвиненком, який помер 1 квітня від коронавірусу. На заходах із вшанування його пам’яті побувала і наша знімальна група.

Проводити друга та колегу в останню путь прийшли нині діючий міський голова Кременчука Віталій Малецький із заступником Дмитром Кравченком, колишні мери Микола Глухов, Олег Надоша, нинішні та колишні керівники промислових підприємств міста.

Микола Данилейко, голова наглядової ради «Кредмашу», керівник асоціації роботодавців

- Такі люди, як Анатолій Кузьмич, – це люди з великої літери. Це людина високопрофесійна. Це – людина, яка щодня займалася роботою. Це – справжній патріот міста, це – кременчужанин із великої літери. Це та людина, іменем якої треба називати вулицю у Кременчуці. Я дуже жалкую. Для мене – це велика втрата.

Анатолій Литвиненко працював на промислових підприємствах Кременчука. А із 1986 по 1990 роки був керманичем наддніпрянського міста. У 1991-2008 роках – член наглядової ради – керуючий філією «Промінвестбанку», із 2010-го – член наглядової ради, заступник голови правління – генеральний директор громадської організації «Кременчуцька міська організація роботодавців».

Микола Глухов, екс-міський голова Кременчука

- Анатолій Кузьмич переживав за кожну справу, яка робилася у Кременчуці. Його план «Окраїни» потужно втілювалася у життя у той час. Робилися дороги, освітлення, старалися соцоб’єкти побудувати на околицях. Це людина, яка жила Кременчуком.

Василь Хоменко, перший заступник голови Автозаводської райради

- Саме у ті роки була дійсно відбудова Кременчука, коли були керівники, такі як Литвиненко Анатолій Кузьмич. Ми сумуємо, ми дуже сумуємо, що втратили такого керівника.

Біля труни встановили вазони для квітів. Їх заповнили переважно трояндами. Також десятки вінків поклали до могили Анатолія Литвиненка. Перед труною встановили стіл, на якому на подушках виклали ордени та медалі померлого. Адже, за сумлінну працю на благо територіальної громади міста його неодноразово нагороджували державними медалями та орденами, почесними грамотами та листами подяки різних рівнів.

Микола Черниш, екс-депутат міськради та екс-директор КрАЗу 

- Це до того всебічна людина, що навіть виділити якусь рису характеру – гіршу чи кращу, навіть важко – у нього всі гарні. Людина, яка вміла знайти підхід. Скільки не було мерів різних напрямків, після того, як він працював – він з усіма знаходив спільну мову. Таких людей земля народжує рідко. І коли така людина іде із життя, то плачуть усі.

Під час відспівування священник згадував не лише Анатолія Литвиненка, а й його сина Дмитра, який від коронавірусу помер кількома днями раніше.

Поховали Анатолія Литвиненка навпроти могили вбитого мера Кременчука Олега Бабаєва.

Стрічка новин