Народний ревізор – у Полтаві

Протерміновані товари, відсутність маркування, ваги, які уже мають стартову позначку, але це не 0. Що ще потрапило в поле зору експерта? Про результати п'ятигодинної перевірки ринку і не тільки народним ревізором Максимом Несміяновим і нашою кореспонденткою Анною Ружін – далі у випуску. 

Народний ревізор Максим Несміянов – у Полтаві. Тож спільно розпочинаємо ревізію. Перша локація – Центральний ринок. Цікавлять, в першу чергу, відділи, де продають продукти.

Тут на прилавках – фарш та м'ясо. Але з першого погляду Максим уже знаходить недоліки: зовнішній вигляд товару видає те, що він тут лежить давно. Документів при собі у продавчині немає.

Максим Несміянов, виконавчий директор Союзу споживачів України, народний ревізор 

- А ось бачите, оці білі стекла, биті. Суть наступна: коли холодильник працює, то він вібрує і починає вам посипати стеклами в цю печінку. А такого не можна. Таке не можна. І це не лише в Полтаві, а й в інших містах. Тож будьте обережні та уважні.

 Маркування є, але воно не відповідає реальності, а деякі продукти знаходяться не в холодильнику. 

- А чого ви голови зберігаєте без холодильника?

- Уже морози тільки закінчилися.

- Так вони в березні закінчилися. 

- Мене лякає синюшність, що його підморожували. М'ясо має такий неприродний колір. І капає багато води. 

В цієї продавчині м'ясо зберігається без порушень. 

Максим Несміянов, виконавчий директор Союзу споживачів України, народний ревізор 

- Ми бачимо, на тушках є печаті, це означає, що пройдено ветеринарний контроль. Що мені не подобається, у вас на вагах уже 45 грамів. 45 грамів стартова вага. Ви ще нічого не купили а уже...

- Воно зависло. 

- Може зависнути, ну ви ніколи не висніть і дивіться, що вам показують на вагах. Часто там буває просто стартова вага.

Запитуємо у продавців документи на м'ясо, але в більшості випадків – безрезультатно. На місці паперів немає, зате всі обіцяють принести згодом. Так проходимо ряди з м'ясом та салом. Тут серйозних порушень немає, лише зауваження до сала, адже продавати його з картонки не можна, зауважує Максим. 

На одній з яток документи все-таки знаходять, але м'ясу уже три дні. 

- Суть наступна: м'ясо зберігається 48 годин, його розробили вчора, сьогодні у нього останній день і вони намагаються врятувати тушку, тушка зберігаєьться довго, якщо її не розробити. Тушка не продається, вони її розрізають.

- Пополам ділиться.

- Ну це з їх слів. А по документах уже 3 день пішов, а не 48. Ви розумієте, про що я? Тож, ми віримо, що ця тушка розроблена після того, як була здана в лабораторію.

До цієї продавчині заходимо за прилавок. На підлозі сміття, яке поруч лежить з розмороженим фаршем. Дивимося на термін придатності, але товар уже протермінований.

- Це ж не була глибока заморозка, а охолоджене.

- Ми не робимо не на охолодженому, а на заморозці.

- Ви покупцю говорите, що торгуєте протемінованою продукцією? 

- Ми торгуємо заморозкою.

- Згідно закону про маркування, ви повинні на всіх стікерах вказати, що це дефрост. Вони мають по закону писати – розморожене. А це було охолоджене. А вони його просто не продали, і вирішили підморозити, і продають під виглядом мороженого.

Під час перевірки багато торгових місць почали закривати після того, як помітили камеру. Продавці відповідали на питання експерта неохоче, але все ж перевірка вдалася.

Які недоліки знайшли у одному з супермаркетів міста наша знімальна група спільно з експертом Максимом Несміяновим, дивіться далі – у наступних випусках новин.

Стрічка новин