Розслідування катастрофи АН-26 вже на завершальній стадії

Розслідування катастрофи АН-26 вже на завершальній стадії

В.о. Директора Олексій Сухачов розповів про стан розслідування авіакатастрофи АН-26 в інтерв'ю «Укрінформ».

Очільник Бюро повідомив, що вже у квітні 2021 року планується завершення розслідування катастрофи військового літака Ан-26, в якій загинуло 26 осіб.

«Слідчим вдалося максимально швидко встановити причини катастрофи. На жаль, загиблих хлопців уже не повернеш, але винуватці катастрофи повинні бути покарані. Інакше ніхто не зможе гарантувати уникнення подібних трагедій у майбутньому. Це перше в історії України розслідування авіакатастрофи, як серед цивільної, так і військової авіації, яке слідство розкрило за пів року», - повідомив в. о. Директора ДБР.

Нагадаємо, що 25 вересня 2020 року близько 20:50 на автодорозі Київ-Харків-Дзержинський, поблизу військового аеропорту Чугуєва Харківської області, впав та загорівся військовий літак марки АН-26. На його борту перебували 27 курсантів Харківського університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба та військовослужбовці військової частини.

Ця трагедія сталася внаслідок порушення правил польотів та підготовки до них військовими особами, а також невжиття вищим керівництвом Повітряних Сил заходів щодо підтримання належного рівня військової дисципліни, запобігання правопорушенням серед особового складу, збереження життя і здоров'я особового складу та запобігання авіаційним подіям нанесена безповоротна шкода боєздатності та боєготовності ЗСУ та інші тяжкі наслідки в умовах особливого періоду.

Наразі слідчі ДБР повідомили про підозру трьом військовослужбовцям, а саме:

• керівнику польотами групи управління польотами військової частини А4104;

• командиру вказаної військової частини;

• командувачу Повітряних Сил Збройних Сил України.

Стрічка новин