15-те вересня – останній день затвердження складу дільничних виборчих комісій і самих дільниць

На Полтавщині їх буде не менше, ніж на останніх виборах – тоді їх налічувалося тисяча двісті, зазначають правоохоронці. Про готовність міліції Полтавщини до забезпечення правопорядку під час передвиборчої кампанії та самих виборів говорили напередодні на прес-конференції в обласному управлінні МВС.

З моменту створення дільничних комісій, тобто вже з п'ятниці, і протягом тижня працівники міліції разом з еменесниками повині обстежити усі виборчі дільниці і перевірити їх на пропипожежну безпеку, наявність металевих шаф для зберігання бюлетеней та інші необхідні зручності. А вже починаючи з 25-го вересня особовий склад підрозділів міліції області буде переведений на посилений режим несення служби, зазначає заступник начальника обласного УМВС Віталій Хан. Це пов'язано з тим, що, у відповідності до закону, за три дні до виборів на виборчі дільниці почнуть надходити бюлетені, а їх треба посилено охороняти.

З початком передвиборної агітації в області поки що трапилося тільки три події, пов'язані з виборами, але і ті незначні, зазначають правоохоронці. У двох випадках невідомі, яких не знайшли і досі, зірвали символіку партій. У Пирятинському районі - прапор Народної самооборони та жовто-блакитний державний - їх знайшли у 20 метрах від штабу партії. А у Зіньківському районі невідомі зрізали агітаційний транспарант Партії регіонів, який правохоронці так і не знайшли. Третій хуліганський випадок трапився у Лубнах. Там один із місцевих жителів, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, перекинув агітаційну палатку блоку «Наша Україна - Народна самооборона», розкидав листівки та погрожував агітаторам. Однак, як з'ясували правохооронці, політичного підтексту це хуліганство не мало - просто одна із жінок-агітаторів була колишньою дружиною хулігана, і чоловік вирішив з'ясувати з нею стосунки в такий спосіб.

Щодо роботи ДАІ у передвиборний період, то наразі її співробітники готуються до обстеження транспорту, який буде перевозити бюлетені.

Стрічка новин