У Полтаві сьогодні пройшов мітинг проти продажу землі

Мітинг проти продажу землі сьогодні влаштували під стінами облдержадміністрації. Окрім людей з плакатами, на площі стояли трактори. На техніку фермери розвішали полотна з гаслами. Акцію організувало обласне об'єднання фермерів. Більше – в сюжеті Аліни Боровик.

Олександр Михайлюк – тракторист з 30-тирічним стажем. Сподівається продовжувати працювати у полі. Із технікою приїхав під стіни облдержадміністрації з села Келебердівка.

Олександр Михайлюк, тракторист 

- Не хочемо, щоб продавали нашу землю. Ми хочемо на ній працювати, заробляти, бо як буде продаж землі, великі агрохолдинги скуплять всю землю і нам ніде буде працювати.

Фермери Полтавщини пригнали трактори на майдан перед облдержадміністрацією. А перед головним входом символічно поставили родючий ґрунт.

Василь Бурлака, голова Полтавського обласного об’єднання фермерів 

- Ми спеціально сьогодні привезли. Ми можемо продати ґрунт відро, якщо треба, кілограм, мішок, тачку. Це для того, щоб ви клумбу посадили, квіти. Ну якщо продати цей квадрат, метр, це уже продається територія. Продаж території – це суверенітет держави. Ми категорично проти.

Олег Слизько, співорганізатор мітингу 

- Дуже багато позицій. Але всі, як один, ми тут розуміємо, що цю реформу з 1 липня і в принципі запускати не можна. Вона діє в угоду олігархів, агрохолдингів і іноземних корпорацій.

Учасники мітингу – не лише фермери, а й власники земельних ділянок та небайдужі мешканці Полтавщини. 

Валентина Омельченко, учасниця мітингу 

- Я за ринок землі, але при нинішній системі, яка зараз існує… Правоохоронна система у нас не працює. Ніякого продажу землі не може бути навіть і мови. Потрібно, щоб держава регулювала.  А продаж землі – у жодному разі.

Олексій Шаманенко, учасник мітингу 

- Не знають, що робити. Чи підтримувати закон, чи не підтримувати. Я ось сам такий же. Прийшов сюди, бо земля – це земля. Земля – це головна цінність народу. Народне повинно належати народу.

Надія Шарпило, учасниця мітингу 

- Я проти продажу нашої золотої, рідної землі. Тому що – це 30% чорнозема з всієї планети. При війні німці вивозили ешелоном. А тепер ми хочемо просто буквально безкоштовно віддати? Я проти.

На площі розгорнули намет. Тут збирають підписи за проведення референдуму щодо ринку землі.

Лариса Добридень, учасниця мітингу 

- Нехай люди висловлять, хочуть вони продаж землі, чи ні на таких умовах, на такому указі чи постанові президента, яку вони подали. Там багато підводних каменів. На таких умовах не можна продавати. Це моя особиста думка, але люди повинні висловити свою думку на референдумі так, як це обіцяв пан Зеленський у своїй передвиборчій кампанії.

Закон про відкриття ринку землі ухвалили у березні 2020-го року. Він надає право власникам сільськогосподарської землі продавати та купувати ділянки. До цього часу люди могли надавати їх лише в оренду. Уведення ринку землі заплановано на 1 липня цього року. 

Стрічка новин