Католики святкують Великдень

Католики святкують Великдень

Цьогоріч, як і минулого року, свято проходить в умовах карантину.

Великдень – це одне із головних свят, як у католиків, так і у православних. Цього дня християни згадують та радіють диву Воскресіння Ісуса Христа. Великдень католики святкують раніше від православних, проте це свято завжди припадає на неділю.

Католики та православні відзначають Великдень у різні дні. Часто це свято у католиків буває на 7-13 днів раніше, ніж у православних. Інколи, як це було у 2017 році, християни відзначають Великдень в один день. Зрідка, як це у 2021 році, - у православних Великдень буде майже на місяць пізніше.

А тому в 2021 році католики святкують Великдень 4 квітня. Тоді як православні святкуватимуть Воскресіння Господнє майже через місяць – 2 травня.

Чому православні та католики святкують Великдень у різні дні

Ще у 325 році на Вселенському Соборі було вирішено святкувати Воскресіння Господнє у першу неділю після весняного повного місяця, але не раніше 21 березня – дня весняного рівнодення. Також Пасху повинні святкувати після закінчення іудейського Песаху.

Проте у XVI столітті через зміну календаря з юліанського на григоріанський змінилась пасхалія – методика розрахунку дати Великодня. Так, римо-католицька церква керується григоріанським календарем, який в 1583 році запровадив папа Григорій XIII. Тоді як православні церкви дотримуються олександрійської пасхалії (старого юліанського календаря).

Традиції святкування Великодня у католиків

У католиків святкування Великодніх свят розпочинається із Стасного тижня. Є у них також і Пасхальне Тридення. У Великий четвер під час відправи католики згадують Таємну Вечерю. П’ятниця – це найсумніший день, бо тоді помер на хресті Ісус. Цього дня в храмах вівтар повністю оголений: без розп’яття, свічок та обрусів. Католики дякують Богу за те, що пожертвував заради людства своїм єдиним сином.

Кульмінаційним пунктом Пасхального Тридення є Надвечір’я Пасхи, або Вігілія. Її святкують у суботу. Цього дня католики проводять обряд благословення вогню та води. Перед входом у храм стоїть багаття, від якого священник розпалює Пасхал – велику воскову свічку. Також священник освячує вогонь та воду. Після цього усі віряни у храмі запалюють Пасхал, який католики, як і освячену воду несуть додому.

На Великдень в Україні вночі католики йдуть в храм на відправу, а потім снідають стравами із освячених яєць та пасхальним хлібом. У цей світлий день прийнято запрошувати на обід друзів та рідних. Ще одним символом Воскресіння Господнього у католиків вважають Великоднього кролика. Саме солодощами у його вигляді прийнято пригощати малечу, пише ТСН.

Традиції святкування Великодня у католиків відрізняються залежно від країни. Наприклад, у Франції в цей день прийнято бити у дзвони, повідомляючи радісну звістку. В Італії усі намагаються почути привітання Папи Римського. У Німеччині – святкують у неділю та понеділок. Цими днями прикрашають помешкання, влаштовують сімейні обіди та дарують малечі солодощі.

Стрічка новин