ПАТ «АвтоКрАЗ» заборгувало своїм працівникам більше 60 млн грн

Понад 60 млн грн – така наразі загальна сума заборгованості по заробітній платі перед колишніми працівниками приватного акціонерного товариства «АвтоКрАЗ». Зараз підприємством уже виплачено заборгованість 21 працівнику на загальну суму 414 тис. 537 грн. Тож під час пресконференції керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній закликав працівників «АвтоКрАЗу» звертатися до органу досудового розслідування (слідчого управління Головного управління Національної поліції в Полтавській області) із заявами про невиплату заробітної плати, що стане підставою для визнання їх потерпілими у кримінальному провадженні та поновлення порушених прав.

Ще на початку 2020 року до Кременчуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області надійшли звернення від колишніх працівників приватного акціонерного товариства «АвтоКрАЗ». Там йшлося про те, що службові особи вказаного суб’єкта господарської діяльності умисно та безпідставно не виплачують заробітну плату більш як за один місяць унаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати та інших встановлених законом виплат. За вказаним фактом 28 лютого 2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за частиною 2 статті 175 Кримінального кодексу України. У подальшому Полтавською обласною прокуратурою у вказаному кримінальному провадженні визначено підслідність за слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Полтавській області. Як розповів керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній, на сьогоднішній день в рамках кримінального провадження встановлено, що кількість працівників, яким не виплачена зарплата, – 1427 осіб, а сума заборгованості сягає понад 60 млн грн.

Антон Столітній, керівник Полтавської обласної прокуратури

- Чому так довго – понад пів року ми не могли відповісти потерпілим на це питання. Підприємство «АвтоКрАЗ» має декілька десятків банківських рахунків, які розташовані не тільки в Полтаві. За рішеннями судів ми отримували доступ та аналізували ці рахунки для доведеності їх винуватості, можливості виплати заробітної плати.

Як результат, підприємством уже виплачено заборгованість 21 працівнику на загальну суму 414 тисяч 537 грн. 

Антон Столітній, керівник Полтавської обласної прокуратури

- В мене до вас прохання, висвітліть, будь ласка, в ЗМІ побажання до осіб, працівників «КрАЗу», яким невиплачена зарплата, щоб вони звернулися, на сьогоднішній день кримінальне провадження розслідується Головним управлінням Національної поліції в Полтавській області. Щоб вони звернулися або до обласної поліції, або до Кременчуцької, щоб їх визнали потерпілими. Щоб в рамках кримінального провадження потерпілі мали право на відшкодування шкоди, на отримання цієї невиплаченої зарплати, ми повинні визнати їх потрепілими.

Нагадаємо: загальна сума заборгованості по заробітній платі перед колишніми працівниками приватного акціонерного товариства «АвтоКрАЗ» – понад 60 млн грн. Наразі слідством визнано потерпілими 185 осіб, які звернулися до правоохоронців із відповідними заявами. 

Стрічка новин