2 квітня – Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм

Сьогодні відзначають Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм. У Полтаві живе близько 1000 таких дітей. І містяни мають знати, як на них реагувати. Іванна Бурлака - далі.

Перед одним із торгових центрів Полтави перехожим роздають блакитні кульки та інформативні блокноти. Саме так БО «Зернятко» розповідає полтавцям про дітей з розладом аутистичного спектру. Людмила Іващенко говорить, що коли людина поінформована, вона по-іншому сприймає таких діток. 

Людмила Іващенко, засновниця БО «Зернятко»

- Перехожі, які йдуть і бачать, що йде мама з дитинкою, і вона реагує якось не так, намагаються сказати мамі, що дитина неслухняна, чи щось підказати. Але краще підійти спокійно і запитати, яка потрібна допомога. Тому що діти з аутизмом погано говорять. І, наприклад, якщо їм хочеться щось повідомити, вони не завжди можуть це сказати. Вони цю реакцію можуть показати в істериці, в непорозумінні. Саме тому батькам потрібна така допомога.

До організації сьогоднішньої акції долучився Rotary Club Poltava.

Лариса Коба, елект-президент Rotary Club Poltava

- Полтавські ротарійці розуміють всю суть даної акції, тому візуально і контактно треба, щоб вона якось запам’яталася. Оці кульки, які я тримаю, вони блакитного кольору - це колір цього дня поширення інформації про аутизм. А також будуть прянички, які дітки будуть розмальовувати харчовими фарбами. Це наш ротарійський внесок в цю акцію.

Якщо Ви зустрілися з аутистом, пам'ятайте, вони не люблять:

- яскраве світло та фарби;

- шум;

- дотики;

- скупчення людей;

- присутність незнайомців поруч;

- пильний погляд.

Усе це може змусити їх нервувати.

Батьки аутистів зазначають, що таких дітей можна навчити, і чим раніше почати ними займатися, тим кращими будить результати.

Вікторія Дядюк, мама дитини з аутизмом

- Не повинні люди звертати увагу на якісь поведінкові вади дітей, коли вони тільки навчаються спілкуватися та входити в суспільство. Ми дуже хочемо донести те, щоб люди були толерантніші та розуміли маму, яка виховує дитину з аутизмом. А ще хочеться сказати, що вони особистості. Вони також хочуть жити, любити, радіти. Всі ми рівні.

Донька Вікторії намалювала до цього дня картину.

Вероніка Дядюк

- Я Вероніка. Я художниця і намалювала аніме і пазли до дня аутизму.

«Всі ми різні, але всі ми рівні» - такий меседж БО «Зернятко». Тому не варто гостро реагувати на тих, хто відрізняється поведінкою чи розмовою. Кожна людина заслуговує на щасливе повноцінне життя. 

Стрічка новин