У селищі Вороніна під Полтавою встановили соціальний бокс

Патрульна поліція разом із органом самоорганізації населення мікрорайону Вороніна розробили пілотний проєкт соціального боксу. Це невеликий контейнер з дитячим одягом, взуттям та іншими необхідними для малозабезпечених сімей речами. Як виникла ідея такого проєкту та як його планують розширяти, дивіться у сюжеті Іванни Бурлаки.

Головна ініціаторка пілотного проєкту - Аліна Кондратенко. Вона і зайнялася організацією соціального боксу.

Аліна Кондратенко, старший інспектор з особливих доручень відділу зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції в Полтавській обл.

- Буквально на минулому тижні ми з колегою перебирали речі, які ми відвозимо або в кризовий центр, або в притулок. І подумали: ми постійно відвозимо в одні і ті самі місця. Спонтанно виникла думка: якщо це зробити окремо на районах? 

Цю ідею підтримав орган самоорганізації населення мікрорайону Вороніна. Там встановили пілотний бокс, який наповнили одягом, взуттям, книгами, та підгузками для дітей віком до 4-х років. Перший вклад зробили самі патрульні, які віддали речі, з яких виросли їх діти. Проте згодом вміст боксу буде змінюватися в залежності від потреб населення. 

Лариса Карпова зазначає, що місцеві мешканці цю ідею підтримали, і готові нести гарні нові речі.

Лариса Карпова, голова органу самоорганізації населення м-ну Вороніна

- На сьогоднішній день відгукнулося майже 30% населення, і готові ще допомагати таким сім’ям. Раніше ми збирали речі і відвозили їх у відділ у справах дітей. Там їх роздавали діткам, які виховуються в неповних сім’ях, які залишилися без батьків, виховувалися в інтернатах або в сім’ї, які переїхали з Донеччини чи Луганщини, які дійсно втратили домівки і тут нуждалися в чомусь. А сьогодні ми маємо змогу завдяки Аліні допомагати і нашим мешканцям. Бо такі сім’ї є і у нас.

Аліна розповідає, що чудово було б в кожному районі Полтави організувати такі бокси із необхідними речами, щоб люди у вільному доступі могли їх отримати.

Аліна Кондратенко, старший інспектор з особливих доручень відділу зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції в Полтавській обл.

- Ми будемо просити людей, щоб вони залишали нам якісь певні побажання. Наприклад: «Я багатодітна мати, у мене декілька діток і немає речей на осінь, наприклад курточки». А ми будемо шукати, де ці речі можна взяти. Тож, будь-хто, хто проживає в мікрорайоні Вороніна може прийти до громадської приймальні за адресою вул. Тунельна 27, там прийомний день вівторок та четвер та взяти необхідні речі для себе та своєї родини.

Стрічка новин