"Ескалація помітна з початку року": президент прокоментував загострення на Донбасі

"Ескалація помітна з початку року": президент прокоментував загострення на Донбасі

Питання війни та миру на сьогодні можна розділити на два пункти.

Про це у Тelegram написав президент України Володимир Зеленський, інформує UATV.

Перший пункт стосується Донбасу.

"Насамперед – про Донбас. Так, ескалація помітна з початку року. 20 загиблих і 57 поранених – тільки за перші місяці. Така ціна війни та відстоювання нашої незалежності, суверенітету й територіальної цілісності. Нашої України", – пише глава держави.

За його словами, санкції проти Віктора Медведчука, голосна та тверда позиція щодо незалежності України, просування до миру й підтримка з боку західних партнерів “дратують ворога, що вторгся на Донбас і окупував Крим”.

"Це зрозуміло. Як зрозуміло й те, що ми хотіли б повернутися до тих умов, коли режим припинення вогню діяв ефективніше – як з 27 липня 2020 року, коли впродовж місяців у нас було в десятки разів менше поранених і загиблих. І ми над цим працюємо", – пише Володимир Зеленський.

Другий пункт, за його словами, – нарощування присутності російських військ на кордоні з Україною.

"Гра м’язами у форматі військових навчань і можливі провокації вздовж кордону – це традиційна справа Росії. Таким чином вона намагається створювати атмосферу загрози та водночас – тиску під час переговорів щодо припинення вогню та щодо миру як нашої цінності. Наша армія – це не лише сила та міць, це також мудрість і виваженість. Наша держава – це єдність. Ми завжди готові до будь-яких провокацій", – зазначив глава держави.

Президент констатував, що процес перемовин щодо миру нелегкий.

"Але ніхто й не сподівався, що буде легко. Завжди боляче втрачати наших людей. Кожна звістка про загибель дається з болем сім’ям, родичам, усім українцям і мені як президенту. Саме тому ми не зупиняємось і домовляємося про перемир’я як про найшвидший тактичний крок. Наша ж стратегія – обов’язково мир і повернення наших людей і територій", – додав Володимир Зеленський.

Стрічка новин