Більшість українців підтримують введення локдауну

Про це свідчать результати опитувань соціологічної групи «Рейтинг». Свіжа статистика дослідження та що з цього приводу думають полтавці – у нашому сюжеті.

- Жорсткий? Я дуже навіть готова. Умов не треба. Якщо люди хворіють, то нам потрібен карантин.

- Я уважаю, що уже люди звикли до цього коронавірусу і що навіть на оці заборони, я думаю, що ніхто цього остерігатись не буде особливо, і навпаки, будуть протестувати.

- Підтримувати не готовий, ну і не проти.

- Звичайно підтримуємо. Інакше як. Не будемо підтримувати - будемо хворіти всі.

Аліна Боровик, кореспондентка

- 63% підтримують запровадження жорсткого карантину, якщо захворюваність на коронавірус суттєво зростатиме. 34% - протилежної думки. Про це свідчать результати опитувань.

Дослідження провела соціологічна група «Рейтинг». За її даними, з початку березня спостерігається зростання підтримки «жорсткого»  карантину. Найбільше вірять, що він зменшить захворюваність, респонденти старшого віку, жінки, а також ті, хто часто слідкують за новинами про коронавірус. 

Любомир Мисів, заступник директора соціологічної групи «Рейтинг»

- Бачимо підтримку жорсткого карантину, який зріс. Оскільки в даному випадку ми маємо зростання захворюваності населення. Цього разу воно досить велике. Очевидно, що населення готове підтримати жорсткі заходи.

Якщо говорити про окремі сфери, то люди схвалюють не всі заборони. 

Любомир Мисів, заступник директора соціологічної групи «Рейтинг»

- Люди готові підтримувати, скажемо там, закриття ресторанів, скажемо, кінотеатрів, великих скупчень, ярмарків, так. Але, вони не наскільки готові до закриття громадського транспорту. Зазвичай ця ініціатива у наших опитуваннях сприймається досить негативно. Особливо це стосується молодого населення, яке працює,і це певним чином все-таки впливає на їх загально-економічний стан.

Опитування провели 26-28 березня серед населення України віком від 18 років і старших в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Усього 2500 респондентів. Метод опитування: телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера.  Помилка репрезентативності дослідження – не більше 2%. 

Стрічка новин