Майже 20 тисяч випадків захворювання за добу

В Україні зафіксували 19 893 нових випадки коронавірусної хвороби. За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Львівській, Одеській, Харківській, Хмельницькій та Дніпропетровській областях. Наразі у «червоній» карантинній зоні – 11 регіонів, де діють посилені обмеження. Анна Ружін – далі.

З 20 березня в Києві діє «червона» зона карантину. А з 5 квітня обмеження посилять. Тепер пускати в громадський транспорт будуть тільки за перепустками, школи й дитячі садки закриваються. Кияни реагують на карантинні заходи по-різному.

- Я думаю, ця країна не любить 6-те квітня, бо вже другий рік поспіль мій день народження проходить під час карантину. Звичайно, з цими обмеженнями нікуди не вийти, ніяк не відсвяткувати. Уже другий раз сиджу вдома.

- Дуже вплинув, дуже. Складно відповісти, але дуже багато обмежень. Найстрашніше, що ця хвороба забрала в мене чоловіка.

- З огляду на те, що статистика дуже сильно зросла — зараз і в Європі третя хвиля коронавірусу, і в нас теж статистика не найкраща, і з вакцинацією проблеми — думаю, так, його треба робити ще суворішим.

- У нас усе відбувається якось із запізненням. (Обмеження) потрібно було вводити раніше, щоби запобігти ситуації, яка зараз розростатиметься. А коли це вже все пішло, то вже який сенс у цих обмеженнях?

Паралельно з обмеженнями та посиленням карантину йде вакцинація.

За добу 01 квітня в Україні проти щеплено COVID-19 19 097 людей. В загальному щеплено 267 833, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 2 особи.

У Полтавській громаді жорсткіші обмеження стосуватимуться таких громад: Полтавська, Миргородська, Лубенська, Гадяцька, Горішньоплавнівська. Про це повідомили під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Тож обмеження будуть діяти з 00:00 3 квітня до 17 квітня. Зокрема, заборонено приймання відвідувачів у кафе, ресторанах та барах, крім роботи на виніс та доставку; заборонено приймання відвідувачів у ТРЦ та розважальних закладах; заборонено приймання відвідувачів у закладах культури і проводити масові заходи, крім автоконцертів; забороняється діяльність непродовольчих ринків; забороняється відвідування закладів освіти, крім: студентів 6 курсу та інтернів, що здобувають освіту за медичними напрямами і задіяні у подоланні наслідків поширення коронавірусної хвороби; вихованців дитсадків, 1-4 класи шкіл, спецшкіл та навчально-реабілітаційних центрів.

Транспорт же працюватиме у звичному режимі, але перевозити має право лише пасажирів на сидячих місцях.

Стрічка новин