Підприємці Лубен – проти закриття ринків

Із третього квітня на Полтавщині посилюють протиепідемічні обмеження. У Лубнах закривають непродовольчу частину ринку. Це обурило підприємців, які там торгують. Із протестом вони вийшли під стіни міської ради. Наша знімальна група побувала і там, і на самому ринку.

Надія Рева, голова спілки підприємців Лубенських ринків

- Подивіться ряд, є наповнюваність? Ну буде два контейнери відкриті. Далі подивіться – є люди, є наповнюваність – немає. Давайте глянемо на ту сторону. Є наповнюваність?

Анатолій Гнітецький, підприємець

- Якщо спіймаєш якогось покупця – то тобі майже повезло, якщо ти ще щось продаси.

Підприємці Лубенського ринку жаліються, що покупців і так дуже мало. Денний виторг, кажуть, отримують мізерний. Тож, щиро дивуються: для чого закривають їхні торговельні місця.

Сергій Докторович, підприємець

- Лубни – тут постійно порожньо, людей немає. Що нас закривати? Подивіться у рядах – одні продавці, нікого немає.

Олексій, підприємець

- Відвідувачів і покупців дуже мало. Це не продуктові магазини, де скупчення біля кас масивне. Так що вважаю, те, що нас закривають, у корні неправильно.

Ольга, підприємиця

- Ми стоїмо на свіжому повітрі. У нас черги немає, підприємці зараз виживають, хто як може у цих умовах. Також сім’ї треба годувати, комуналка така дорога. Ми всі сплачуємо оренду – платимо за місце, контейнер. Оплачується все.

Продавці кажуть, що цей карантин позбавить їх засобів до існування. Дехто готовий навіть іти на порушення.

Любов Політаєва, підприємиця

- Я у понеділок мала б взяти товар – тут закривають. Ну як вижити? Будемо йти, зриватимемо ту смужку. І буду йти на роботу, у мене виходу немає, я живу одна.

Голова спілки підприємців Лубенських ринків Надія Рева розповідає: останнім часом на ринку торговельних точок значно поменшало. Чимало контейнерів їхні власники зачинили чи взагалі виставили на продаж.

Надія Рева, голова спілки підприємців Лубенських ринків

- Пройдемо з вами по ринку. Ви побачите, скільки по рядах написано: здав в оренду, продам. Найкращі місця на сьогодні - вони вільні, люди не хочуть їх навіть брати, тому що піднятися зараз практично неможливо.

Зі своїми претензіями підприємці пішли під стіни Лубенської міської ради. Заступник міського голови Олег Соболєв, який вийшов до них, передусім намагався пояснити загальну ситуацію, як склалася в області із захворюванням на коронавірус.

Олег Соболєв, заступник Лубенського міського голови

- Ситуація пов’язана із тим, що інфекційна лікарня із 95 ліжок – 93 зайняті у Полтаві. Ситуація і у нас наближається до такого жахливого рівня.

Часткове закриття ринків Олег Соболєв назвав нерозумним рішенням, а з іншого боку - обов'язковим для виконанння.

Олег Соболєв, заступник Лубенського міського голови

- Я розумію, що рішення, яке стосується безпосередньо ринків, які знаходяться на відкритому повітрі - воно нерозумне. І воно, може, в якійсь мірі суперечить законам здорового глузду у моєму розуміння. Але ми повинні виконувати те рішення, яке прийнято.

У ході мітингу заступник міського голови пообіцяв, що питання життєдіяльності Лубенського ринку винесуть на сесію міської ради 8 квітня. А також напишуть відповідні запити до обласної влади.

Стрічка новин