З 1 квітня розпочинається нерестова заборона на вилов риби

За тиждень державні інспектори Полтавського рибоохоронного патруля на водоймах Полтавщини здійснили вісім рейдів та викрили 33 порушення. На браконьєрів складено дев’ять протоколів за грубе порушення Правил рибальства, а саме – застосування заборонених знарядь лову, включаючи 3 адміністративних матеріали, що містять ознаки кримінального проступку, та три – за незаконне придбання чи збут водних біоресурсів.В рамках проведених рибоохоронних заходів у порушників вилучено 25 одиниць знарядь лову та 272 кілограмів водних біоресурсів.Збитки, завдані рибному господарству України, склали понад 243 тисячі гривень. А з 1 квітня Державне агентство рибного господарства запроваджує заборону на нерестовий вилов риби у водоймах України.

Відповідно до рекомендацій Інституту рибного господарства Національної академії наук України та наказу Управління Держрибагентства у Полтавській області, забороняється лов риби у весняно-літній період її природного відтворення на підконтрольних Полтавському рибоохоронному патрулю водних об’єктах.

Олена Качко, головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Полтавського рибоохоронного патруля

- На Кам’янському та Кременчуцькому водосховищах у межах адміністративної території Полтавської області – з 1 квітня по 9 червня. У всіх інших рибогосподарських водних об’єктах в межах підконтрольної території – з 1 квітня по 20 травня, в придаткових системах річок – з 1 квітня по 30 червня. Термін заборони на вилов раків в період виношування ікри та першої ліньки встановлено з 1 квітня по 30 червня. З картою нерестовищ можна ознайомитися на сайті Полтавського рибоохоронного патруля.

Традиційно у зв’язку із сезоном нересту риби також по всій території оголошується період так званої «тиші». Тож іхтіолог Полтавського рибоохоронного патруля нагадує про заборони, що діють на період масового ходу і нересту риби.

Олена Качко, головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Полтавського рибоохоронного патруля

- Використання плавзасобів, човнів у місцях нересту (крім суден спеціально уповноважених органів), промислове рибальство, здійснення підводного полювання, проведення змагань зі спортивного рибальства, днопоглиблювальних, вибухових або інших робіт, добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту риби. Посилюється контроль за роботою водозабірних споруд. Дозволяється любительське рибальство у водоймах однією поплавковою або донною вудкою з 1 гачком і спінінгом з блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ.

Як повідомили в Управлінні Держрибагентства у Полтавській області, за період минулорічної нерестової заборони Полтавським рибоохоронним патрулем разом з громадськими інспекторами було здійснено 54 рейди. Виявлено близько 600 порушень, з яких майже третина є грубими. У браконьєрів вилучено близько трьох тонн риби, десять кілометрів сіток, затримано 32 транспортних засоби. До суду направлено 163 справи для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. Ще 37 справ – для відкриття кримінальних проваджень. Сума збитків, завданих рибному господарству за період нересту, минулоріч склала понад 406 тисяч гривень. 

Стрічка новин