До виборів ректора готується Полтавський педагогічний університет

Волевиявлення виборці здійснять 7 квітня. Кандидатів – троє: декан природничого факультету Марина Гриньова, професор Василь Фазан та проректор з наукової роботи Сергій Шевчук. Детальніше про їх програми та формат виборів знає Аліна Боровик.

Всі кандидати на посаду ректора – колишні студенти педагогічного університету. Одна з них – декан природничого факультету родом з Естонії Марина Гриньова – розповідати про виборчу програму на камеру відмовилась. 

Марина Гриньова, кандидатка на посаду ректора ПНПУ

- Я зараз не могу. Мої всі основні меседжі – всі на Фейсбуці.

На особистій сторінці кандидатка окреслила основну лінію своєї передвиборчої програми.

Серед іншого – запровадити стипендії з доплатою до основної: ректорську, імені Макаренка та Сухомлинського – по 2000 гривень; упровадити «дуальну освіту»; зробити художні та спортивні колективи візитівкою університету. 

Інший претендент – професор, священник Української православної церкви Василь Фазан. Перед виборами обіцяє студентам вийти на європейський рівень. 

Василь Фазан, кандидат на посаду ректора ПНПУ

- Щоби наш студент був зацікавлений у нас навчатися і він отримував паралельні дипломи як українського зразка, так і європейського зразка. Також дуже необхідна система підходу до самої дистанційної освіти. Є велике питання щодо будівль університету, які потребують постійної підтримки, ремонту, матеріально-технічна база.

Третій претендент – проректор з наукової роботи Сергій Шевчук. Давати інтерв’ю як кандидат на посаду ректора педагогічного – відмовляється. 

Сергій Шевчук, кандидат на посаду ректора ПНПУ

- Наразі наказом ректора і наказом міністра на мене покладено виконання обов’язків ректора університету. Я не хочу зараз бути публічною людиною за межами університету, тому що я одночасно є і кандидатом, і виконую обов’язки ректора.

У презентації передвиборчої програми на сайті університету Сергій Шевчук пише: принципи ґрунтуються на засадах удосконалення системи вищої освіти та вмотивовані її євроінтеграційними прагненнями: автономія і академічна свобода; сучасний освітній простір; розумне та збалансоване зростання; концентрація талантів; узгодженість політики розвитку.

Вибори ректора планують провести 7 квітня з дотриманням протиепідемічних вимог у холі одного з корпусів університету. Участь братимуть 443 виборці. 

Катерина Лобач, голова організаційного комітету із проведення виборів ректора

- Участь у виборах ректора 100% беруть всі науково-педагогічні, наукові, педагогічні працівники університету. Таких у нас 333 особи. Представляти здобувачів вищої освіти буде 70 осіб. Інтереси штатних працівників, які не є педагогічними, науково-педагогічними, науковими працівниками університету, на виборах будуть представляти 40 осіб.

Історія педагогічного почалась 1 липня 1914 року. Тоді у Полтаві заснували учительський інститут. За час існування закладу тут було 25 директорів та ректорів. 

Стрічка новин