У Полтаві планують зменшити кількість рекламник конструкцій

Відповідне рішення прийняли на засіданні виконавчого комітету Полтавської міської ради. Так по місту планують прибрати близько 20% сітілайтів та білбордів. Більше про це дивіться у наступному сюжеті.

У Полтаві ще за каденції Полтавської міської ради 7-го скликання планували зменшити кількість рекламних щитів, а також сітілайтів. А все – через незадовільний зовнішній вигляд білбордів по місту. Відповідне рішення було ухвалене на одному із засідань міськвиконкому. 

Тетяна Юрченко, ексзаступниця Полтавського міського голови

- Якщо подивитися по нашому місту, я робила моніторинг, у нас там їх десь біля тисячі рекламних вивісок, навіть та подушка, на якій стоїть білборд, вона виглядає із землі і створює ще більш небезпечну ситуацію.

Рекламні щити разом із тим затуляють дорожні знаки і становлять небезпеку для самих пішоходів, говорить Тетяна Юрченко. Саме тому й була ініціаторкою даного проєкту рішення. 

Тетяна Юрченко, ексзаступниця Полтавського міського голови

- Ми відпрацьовували це питання із підприємцями для того, щоб зменшити, осучаснити і привести його до належного стану. Ну, але на сьогодні все залишається. Деякі демонтували самі, і це повинно було продовжуватись, і на цьому, я думаю, що влада повинна настоювати і тримати таку позицію.

Вже на засіданні нового міськвиконкому договори на розміщення зовнішньої реклами повинні були продовжити. Але члени міськвиконкому не підтримали даний проєкт рішення та планують розглянути питання на наступному засіданні.

Олександр Мамай, голова Полтавської міської ТГ

- У мене є пропозиція перенести це питання на наступний виконком. Для чого, особисто зберу керівників, які надають зовнішню рекламу, і ми поспілкуємось. Я думаю, усі бачимо, що білбордів дуже багато, і окремі стоять пусті, вони погану рекламу несуть своїм виглядом. Моя особиста пропозиція – 20% прибрати з міста. У цьому році нехай приберуть самостійно, а далі – ми самі це зробимо.

Не до вподоби рекламні щити й містянам. Вони хочуть, щоб місто було історичною окрасою країни, а не захаращене різнокольоровими бордами та сітілайтами.

- Краще б щось красиве, квітів більше посадити, з підвішеними клумбами, щоб воно радувало око. Зараз просто багато інформації всюди, що це подразнює. І хочеться чогось такого спокійнішого.

- Взагалі-то хотілося, щоб було красиве та культурне місто. І дуже подобається, що головна вулиця міста пішохідна, і хотілося, щоб поменше було реклами, щоб насолоджуватися архітекторою міста. 

- Як водієві, то іноді заважають. Іноді, коли ідеш в автомобілі, то відволікає, а так як гуляєш, то вроді і не заважає.

На засіданні міськвиконкому також підприємців попередили: договори на п’ять років надавати відтепер не будуть. Максимум - на два роки.

Стрічка новин