Чи буде у Полтаві паркування платним?

Але поки що це лише варіанти і плани, і то – на папері. Незабаром розпочнеться робота над створенням концепції з організації паркувальних місць, гаражів та автостоянок на території Полтавської громади. Планують зробити організоване паркування, і як альтернативу – платні місця. А наразі вивчають досвід інших міст. З такою метою вирушили до Дніпра. Деталі знає Анна Ружін.

Автівки стоять хаотично, а в деяких випадках - перекривають рух спецмашинам або ж взагалі порушують правила чи викликають незручності іншим учасникам дорожнього руху. Проте у Полтаві немає інспекції з паркування, яка буде слідкувати за даним питанням. На виклики приїздить патрульна поліція, яка все і фіксує. 

Руслан Возниця, т.в.о. пресофіцера патрульної поліції Полтавщини

- За порушення правил зупинки та стоянки передбачено накладення штрафу у розмірі 340 гривень. Частіше виклики надходять стосовно порушення правил паркування саме з центральної частини міста, там, де досить насичений рух і поблизу певних локацій: це ТРЦ, лікарні тощо, там, де велика кількість відвідувачів і люди залишають автомобілі з порушенням.

У Полтаві наразі лише йде створення технічної документації концепції з організації паркувальних місць, гаражів та автостоянок на території Полтавської громади. Наразі вивчають досвід інших міст.

Тож у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні» GIZ до Дніпра завітали представники місцевого самоврядування Полтави, Житомира, Вінниці, Києва та Миколаєва, аби ознайомитися та перейняти досвід щодо організації системи паркувального простору. Серед команди полтавців - і головний фахівець з інтегрованого, урбаністичного розвитку міста КО «Інститут розвитку міста» ПМР Олександр Печененко.

У Дніпрі детально ознайомили з тим, як впроваджена система парковок у місті та як працює інспекція з питань паркування з відкритими паркувальними майданчиками, оплатою послуг, присутні змогли стати свідками та наочно спостерігати процес виявлення та фіксації порушень правил паркування, евакуаціії транспортного засобу представниками КП «Міськавтопарк» на штрафмайданчик.

Олександр Печененко, головний фахівець з просторового розвитку КО «Інституту розвитку міста»

- Я думаю, що той досвід є в інших містах, і він стане прикладом, є досвід багатьох євроопейських міст, тобто, ці тенденції ми намагаємося зібрати та визначитися в напрямку, куди нам рухатися, як вирішувати ці проблеми неправильного паркування.

У Полтаві ж оновлена система паркування розвантажить центральну частину міста, що позитивно вплине на організацію системи паркування. 

Олександр Печененко, головний фахівець з просторового розвитку КО «Інституту розвитку міста»

- Готується технічне завдання, щоб розробити концепцію, визначити зони, де б могло бути запроваджене платне паркування, але це не може у відриві від розуміння функціонування взагалі вуличної мережі громадського транспорту.

Плюс створення муніципальної служби з придбанням відповідного транспорту, яка зможе контролювати паркування з можливістю стягнення штрафу. І вже аж тоді можлива платна парковка з безкоштовною альтернативою.

Стрічка новин