У Києві реконструюють будівлю «Дитячого світу»

Торгівельний центр хочуть розширити і оновити зовнішній дизайн. Через один з варіантів реконструкції мережа вибухнула невдоволенням. Який вигляд буде мати торгівельний центр та чи потрібно його реконструювати, дізнавалася наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Після публікації цієї фотографії з варіантом реконструкції Дитячого світу мережа вибухнула обуренням. Багатьом не до вподоби – яскравість можливого майбутнього фасаду. Погляди киян розділилися.

Оксана, киянка

- Позитивно. Все нове - це все гарне.

Марія, киянка

- Так хай би залишалося так. Навіщо зайві кошти десь кудись, як у нас гинуть солдати, гинуть усі. Краще десь їх у дію пустити.

Юрій, киянин

- Я пам’ятаю, як відкривалось, це було таке оригінальне архітектурне рішення. Як на мене, якщо б вони залишили, нічого б особливо не змінилося, ми б мали таку пам’ятку.

Автор оригінального проєкту ж каже: на час спорудження, фасад будівлі був не лише передовим дизайнерським рішенням, але й виконував функції освітлення торгівельного приміщення, бо має багато прорізів. 

Володимир Залуцький, архітектор, автор оригінального проєкту «Дитячого світу» 1987 року

- Цей фасад мав жити разом із природою, разом із природою світла. Маючи оцю велику кількість гранів ювелірних, він, я скажу, активно спілкується із цим денним світлом.

Втім, зараз технічні вимогу до будівель змінилися, і тому треба реконструювати не тільки дизайн торгівельного комплексу, кажуть у КМДА. 

Олександр Никоряк, директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА

- Його експлуатація зараз є досить проблематичною – це раз. Друге, є панелі, які пошкоджені, вже не один раз власник будівлі намагався знайти якісь заміни і виробників, які можуть виробити подібні панелі і їх встановити.

Власники «Дитячого світу» оголосили конкурс на найкращий варіант реконструкції будівлі.

Дана Косміна, архітектор

- Що нас турбує, коли ми говоримо про збереження архітектурної спадщини, це також стосується збереження публічності, доступу до публічного простору. Можливість користуватися тим, що знаходиться на вулиці.

Крім зміни дизайну, площу Дитячого світу планують розширити на 15 000 квадратних метрів.

Стрічка новин